E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ETAP MARINE
GİSBİR
STANDART POMPA
ARMACELL

Delmar Marine Müşteri Seminerine Yoğun İlgi

17 Mayıs 2017 Çarşamba / 10:00 | HABERLER
50. Sayı (Mayıs-Haziran 2017)

Delmar Marine firması tarafından 10 Mayıs Çarşamba günü Pendik Green Park Hotel’de; “Balast Suyu Arıtma Sistemleri” ve “Baca Gazı Emisyon Sistemleri” konularında bir seminer düzenledi. Delmar Marine’in Türkiye temsilciliğini yaptığı Desmi Oceanguard ve Clean Marine temsilcilerinin konuşmacı olarak katıldığı seminere denizcilik camiasının ilgisi büyüktü.
Desmi firması Satış Müdürü Lars Munch Antonsen yaptığı konuşmada, ultraviyole tip balast arıtma sistemleri içerisinde, dünyadaki en kirli sularda bile test edilmiş, yüzde 33 UV iletim değeriyle bu konudaki en başarılı sisteme sahip olduklarını belirtti. Antonsen ayrıca yeni geliştirdikleri ve diğer sistemlere göre yaklaşık yarı boyutta yer kaplayan ve çalışan gemiler için çok uygun bir model olan “Compactclean” modelinin de tanıtımını yaptı.
Clean Marine Satış Müdürü Jan Fredrik Gulbrandsen ise konuşmasında, 2020 yılında yürürlüğe girecek olan ve gemilerdeki sülfür emisyonunu dünya genelinde  yüzde 0,5 olarak belirleyen kurala göre, armatörlerin önünde üç alternatif olduğunu belirtti: “Ya düşük sülfürlü pahalı yakıt kullanımına geçecekler, ya gemi makinelerini farklı bir yakıt sistemine dönüştürecekler, ya da hali hazırda kullandıkları yakıtı kullanmaya devam edip scrubber sistemi kullanacaklar”. Gulbrandsen, Scrubber Sistemleri sayesinde, armatörün yatırım maliyetlerini kısa sürede geri kazanabileceğini belirti.

 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55