E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ETAP MARINE
STANDART POMPA
ARMACELL
GİSBİR

Türk Loydu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Arasında Eğitimde Büyük İşbirliği

20 Mart 2017 Pazartesi / 14:40 | HABERLER
49. Sayı (Mart-Nisan 2017)

Türk Loydu’nun özellikle üniversiteler, meslek odaları ve organize sanayi bölgeleri ile eğitim işbirliği protokolleri yaparak, sektörel alanlarda çeşitli eğitimler düzenlemek düşüncesiyle ortaya koyduğu işbirliği çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Bu çalışmalar kapsamında 17 Ocak 2017 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Türk Loydu Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin’in katılımlarıyla düzenlenen törenle YTÜ Yıldız Sürekli Eğitim Merkezi ile Türk Loydu Vakfı İktisadi İşletmesi arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Türk Loydu’nda Düzenlenen Çevre Yönetim Semineri Yoğun İlgi Gördü
Türk Loydu ve YTÜ Yıldız Sürekli Eğitim Merkezi iş birliği kapsamında düzenlenen “Tersaneler ve Limanlar için Sürdürülebilir Çevre Yönetim Sistemleri Semineri” Tersane ve liman çalışanları ile çevre danışmanlarının yoğun katılımı ile Türk Loydu Prof. Dr. Teoman Özalp Konferans Salonu’nda 6 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Katılımın çok yoğun olduğu seminerde bazı katılımcıların yer bulamayıp sunumları ayakta dinlediği görüldü.

Türkiye’nin İlk Denizaltı Kurtarma Gemisine Türk Loydu Klas Sertifikası Teslim Edildi
Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacına binaen Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nca İstanbul Denizcilik tarafından inşa ettirilen TCG Alemdar gemisinin klas sertifikası, 31 Ocak 2017’de Türk Loydu merkez ofisinde düzenlenen törenle verildi. Sertifika, İstanbul Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Çiftçigüzeli ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı adına M. Anıl Gümüş’e teslim edildi.

Türkiye’nin İlk Turistik Denizaltısına Türk Loydu Klası
Yenilikçi çalışmalara verdiği desteklerle öne çıkan Türk Loydu, Türkiye’nin ilk turistik denizaltısı Nemo Primeroo için klas sertifikası düzenledi. Türk Loydu tarafından yapılan kontrolleri başarı ile tamamlayan denizaltı, klas sertifikasını almaya hak kazandı.

 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55