E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
STANDART POMPA
ARMACELL
GİSBİR
ETAP MARINE

Exposhipping EXPOMARITT İstanbul 21 Martta Başlıyor

Exposhipping EXPOMARITT İstanbul 21 Martta Başlıyor

20 Mart 2017 Pazartesi / 16:02 | FUARA DOĞRU
49. Sayı (Mart-Nisan 2017)

14. Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Gemi İnşa ve Yan Sanayi Fuarı, 21-24 Mart tarihleri arasında Pendik Green Park Convention Center'da yapılacak...

Asya’nın en büyük gemicilik ticaret fuarı Marintec China başta olmak üzere 5 kıtada 12 farklı denizcilik fuarı düzenleyen UBM tarafından düzenlenen 14. Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Gemi İnşa ve Yan Sanayi Fuarı, denizcilik sektörünün ulusal ve uluslararası arenada söz sahibi tüm lider kurum ve kuruluşlarını biraraya getiriyor.
21-24 Mart 2017 tarihleri arasında Pendik Green Park Convention Center’da düzenlenecek fuar, 40’tan fazla ülkeden 600’ü aşkın markayı ve 50’nin üzerinde ülkeden 10 binden fazla denizcilik profesyonelini ağırlamayı hedefliyor.

Uluslararası Sektör Lideri Kurumlar Exposhipping EXPOMARITT İstanbul’u destekliyor
Exposhipping EXPOMARITT İstanbul, denizcilik sektörü için çok önemli uluslararası işbirliklerine de imza attı. Innovation Norway, Yunan Deniz Ticaret Odası, Seatrade, Marintec China, Blue Maritime Cluster ve Afrika Armatörler Birliği gibi önemli uluslararası kurumlar fuarın destekçileri arasında yer alıyor.
T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile T.C. Ekonomi Bakanlığı başta olmak üzere yurtiçinden sektörün en önemli meslek örgütleri de fuarı destekliyor. İMEAK Deniz Ticaret Odası, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği, Gemi Sanayicileri Derneği, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği, Gemi Brokerları Derneği, Türk Deniz Eğitim Vakfı, Türk Armatörler Birliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası, Gemi Mühendisleri Odası, Yalova Altınova Tersane Girişimcileri ile Gemi Tedarikçileri Derneği Exposhipping EXPOMARITT İstanbul’un önemli destekçilerinden.

Denizcilik Sanayii, sektörün bugününü, geleceğini, sorunları ve çözüm önerilerini 14. Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Gemi İnşa ve Yan Sanayi Fuarı’nda masaya yatırmaya hazırlanıyor. 21-24 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikler dizisi, 21 Mart tarihinde İMEAK Deniz Ticaret Odası ve Innovation Norway iş birliğiyle düzenlenecek “Turkey & Norway Towards the Future Semineri”ile başlayacak. Türkiye’nin denizcilik alanında en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke olan Norveç ile birlikte gerçekleştirilen seminerde iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine karşı mücadelede dünya denizciliğinin ana gündemini oluşturan “Green Shipbuilding” ve “Green Shipping” konuları ele alınacak.

Diğer bir etkinlik olan “Global Maritime Summit”, denizcilik sektöründe çok sayıda uluslararası fuar ve konferansın altında imzası bulunan SEATRADE öncülüğünde 22-23 Mart tarihlerinde IMEAK Deniz Ticaret Odası ve Türkiye Denizcilik Eğitim Vakfı’nın (TÜDEV) onayı ve sektöre ait bir dizi uluslararası ve ulusal derneğin desteğiyle düzenleniyor.

Denizcilik endüstrisini uluslararası ve bölgesel bazda etkileyen kilit konulara odaklanacak Zirve, global pazarların nasıl bir seyir izlediğine, yasal değişikliklerin armatörlerin elde ettikleri sonuçları nasıl etkilediğine, finansmanın nerelerden sağlandığına ve teknolojik gelişmelerin sektörü nasıl dönüştürmekte olduğuna ilişkin büyük resme ışık tutacak.

14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul, “Yeni Ufuklar” mottosu kapsamında girişimcilere ve inovatif fikirleri olan mücitlere de kapılarını açtı. Fuar kapsamında küçük ölçekli denizcilik firmalarına uluslararası pazarlara ulaşma fırsatı sunmak üzere New Market Pavilyonu oluşturuldu ve katılım sağlamak isteyen firmalara destek olmak üzere temel stant paketinde metrekare başına yüzde 50 indirim uygulaması başlatıldı. İnovasyon (Mucitler) Pavilyonu ise yenilikçi fikirlerini ve ürünlerini fuarda sergilemek isteyen sektörün mucitlerine ücretsiz olarak açıldı.

Ensar’dan Yeni Ürün: “Konteyner Tipi Grup Islak Kabinler”

Ensar; 34 yıllık tecrübesi, yenilikçi bakış açısı ve artan enerjisi ile yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Gemilerdeki sınırlı kullanım alanlarının verimli kullanabilmesine yönelik Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor.
Konteyner tipi grup ıslak kabinler, bu alanda geliştirilmiş kullanışlı, dayanıklı ve estetik bir ürün. 3-5 tane WC, 3-5 tane duş, 3-5 tane lavaboyu bir arada kullanıma sunan grup ıslak kabinler, gemilerde önemli bir ihtiyacı karşılıyor.
Bütün malzeme ve işçilik detayları, titiz bir çalışmayla çözümlenmiş ve üretilmiş olup,  ferah ve aydınlık iç mekânları, kaliteli ve estetik aksesuarları ile ergonomik ve sorunsuz bir işletme imkanı sağlıyor.
Grup ıslak kabinler, tek parça halinde taşınabiliyor, kolaylıkla ve çok kısa sürede montajı yapılabiliyor. Gövdenin yapımında yalıtım kabiliyeti yüksek, yangına dayanıklı malzemeler kullanılıyor. Bu nedenle kabinler, etkili bir yangın, ısı, ses ve koku yalıtım özelliği kazanıyor.
Ensar, bir taraftan mevcut ürünleri üzerinde sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları yaparken, diğer taraftan da, yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor.

Bamar Mümessillik, Rockwool Ürünleriyle Fuarda Yerini Alacak

Bamar Mümessillik, 1992’den bu yana mümessilliğini yaptığı Rockwool marin yalıtım ürünleriyle fuarda yerini alıyor.
Bilindiği gibi Temmuz 2012’den itibaren denizcilik sektöründe IMO 2010 FTP Code adı altında yeni bir yangın dayanıklılık testi uygulamasına başlandı. Rockwool Technical Insulation (RTI), IMO 2010 FTP Code’a göre, yani piyasadaki en son standartlara göre A-60 için yeni uygulama şekilleri geliştirdi. Yetkili test kurumlarınca yapılan tüm testleri başarıyla geçen uygulamalar, sertifikalı uygulamalar olarak piyasaya sunuldu.
Rockwool’un en son teknoloji ve standartlarda sadece kaya yününden geliştirdiği yüzde 40 daha hafif, sertifikalı yeni nesil SeaRox FB 6000 ürün grubu ile fiyatlarda kayda değer bir artış olmadan 3 ayrı yoğunluk ve 2 farklı kalınlıkla A-60 ve A- 30 uygulamaları başarılı bir şekilde yapılıyor.

Bosfor Elektronik, Elektronik Harita Gösterim ve Bilgi Sistemlerini Beğeniye Sunacak

Bosfor Elektronik, ECDIS (Electronic Chart Display & Information System) Elektronik Harita Gösterim ve Bilgi Sistemi ürünlerini fuarda ziyaretçilerinin beğenisine sunacak. 
ECDIS, denizcilerin kağıt harita kullanımından alışık olduğu standart, kalite ve güvenilirliği elektronik haritalarda sağlamanın yanı sıra, seyir emniyetini artırıyor ve köprü üstünde bulunan diğer elektronik cihazlarla da bilgi alışverişi yaparak kaptanlara kolaylık ve emniyet sağlıyor.
Kağıt haritalarda harita düzeltimi ve güncellemeler çok zaman kaybettirirken ECDIS’lerde harita güncelleme uydu, internet, CD yardımı ile çok daha kısa sürüyor. Her IHO üyesi ülke, ürettiği haritaların güncellemelerini düzenli olarak sağlamaktan sorumlu. Bu konuda genel kabul görmüş uygulama düzeltmelerin haftalık / iki haftalık / aylık aralıklarla dağıtımı yönünde. ECDIS cihazı, IMO ECDIS Performans Standardı’nda yer alan tüm gerekleri karşılıyor. IEC (International Electrotechnical Commision) tarafından, IMO Performans Standartları temel alınarak geliştirilen test prosedürünü geçen ürünler, test sonucu alınan “Tip Onayı” ile de  yasal olarak IMO gereklerini karşıladığını gösteriyor.

Efes Yalıtım
Yeni Ürünü Pratik Zıvana Dolgusunu Sergileyecek


Efes Yalıtım, 13 yıldır tersanelere yalıtım malzemeleri ve yardımcı malzemeler tedarik ediyor. Son yıllarda ürün yelpazesine hafif taşyünü, zemin şapları, visko-elastik damping layer, kablo zıvana dolgu malzemeleri, seramik yünü, yanmaz cam elyaf kumaş, yanmaz alüminyum folyo bant gibi ürünleri de ekleyen firma, şu ürünleri denizcilik sektörüne sunuyor: Paroc taşyünü, İzocam taşyünü, Isover hafif taşyünü, DMS zemin şapı, Tarkett zemin PVC kaplaması, IDEC boru kelepçe sistemleri, Armaflex boru izolasyonu, Venture aluminyum folyo bant, Dampa estetik akustik asma tavan sistemleri, IBMO kablo zıvana dolgu sistemleri, WallMax moduler kablo zıvana sistemleri, HERCULEN zemin kaplama sistemleri, Alucoil Larecore honeycomb, Uni-Coupling boru kaplini.
Star profile 160 mm standart boyutlarda olup her kablo için ayrı malzemeyi stok tutma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Herhangi bir özel alete ihtiyaç duymadan zıvana içinde doldurulup 200 mm’lik zıvanalarda iki tarafına 20 mm özel silikonu sıkılarak kolay bir şekilde yangın yalıtımı sağlanmış oluyor.
Modüler kablo geçiş sistemi ise muhtelif çaplardaki kablo ve boru geçişlerinde kullanılmaya uygun modern, estetik ve pratik bir yöntem.

Canka Denizcilik Türkiye Temsilciliğini Yaptığı Markaların Ürünlerini Tanıtacak

Canka Denizcilik, dünyaca bilinen markaların Türkiye genel temsilciliğini yapıyor. 25 yılı aşkın süredir denizcilik sektörünün içinde olan tecrübeli ekibi ile profesyonel iş anlayışı çerçevesinde satış ve servis hizmetleri sunan firmanın fuarda sergileyeceği bazı ürünler şunlar:
Lindenberg-Anlagen marka jeneratör setleri, emergency ve liman jeneratörleri, silencerlar; Marflex marka elektrikli deepwell kargo pompaları; Kockum Sonics marka elektrikli ve havalı gemi düdükleri, havalı ballast tank seviye ölçüm sistemleri, yükleme bilgisayarları; Scana marka uzaktan kumandalı hidrolik valf sistemleri, kargo ve ballast valfleri; Krohne marka kargo tank ve yakıt seviyesi ölçüm sistemleri; Scanjet marka fix ve portable tank yıkama makinaları, gas freeing fanlar, PV valfler, korsansavar ekipmanı; Treade marka kör flencli valfler ve kargo valfleri; Holland Marine marka biyolojik pis su arıtma sistemleri, sintine seperatorleri ve reverse osmos sistemleri.
Canka Denizcilik’le kardeş firma olan Global Navigation Solutions Yasden Denizcilik de fuara katılarak, başta Admiralty pilot kitapları ve diğer yayınları olmak üzere IMO, ITU, Witherby ve diğer otoritelerin yayınlarını, Seall ECDIS cihazını, Köprüüstü seyir aletleri ve seyir emniyeti ekipmanlarını tanıtacak.

Tusa, Zemin Teknolojilerini Tanıtacak

Tusa’nın sektöre sunduğu Polyflor Voyager Transport Flooring, denizcilik sektörü için özel olarak tasarlanmış. Bureaus Veritas IMO Marine sertifikalı, kullanım ömrü boyunca cila gerektirmeyen ve Poliüretan yüzey iyileştirmesine sahip PVC zemin kaplamaları, ahşap ve taş görünümlü tasarım alternatifli Maritime PU LVT ürün gamından oluşuyor. Ürün, seyahat gemileri, ticari gemiler, yatlar, sürat tekneleri, katamaran, deniz otobüsleri, vapurlar gibi yoğun insan trafiği bulunan tüm mahallerle mutfaklar ve kapalı alan ıslak mekanlarda kullanıma uygun.
Antibakteriyel, düşük VOC emisyonlu, kimyasal maddelere karşı dirençli, alev almayan ve yüzde 100 geri dönüştürülebilir zemin sistemleri, Tusa standında sergilenecek.


 

İlginizi çekebilir...

Europort Turkey 5-8 Nisan Tarihlerinde Viaport Marina'da Yapılacak

Europort Turkey Uluslararası Denizcilik Fuarı, 5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında Viaport Marina Tuzla'da denizcilik sektörünü buluşturmaya hazırlanıyo...
20 Mart 2017 Pazartesi / 16:01