E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
GİSBİR
ETAP MARINE
ARMACELL
STANDART POMPA

Europort Turkey 5-8 Nisan Tarihlerinde Viaport Marina'da Yapılacak

Europort Turkey 5-8 Nisan Tarihlerinde Viaport Marina'da Yapılacak

20 Mart 2017 Pazartesi / 16:01 | FUARA DOĞRU
49. Sayı (Mart-Nisan 2017)

Europort Turkey Uluslararası Denizcilik Fuarı, 5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında Viaport Marina Tuzla'da denizcilik sektörünü buluşturmaya hazırlanıyor...

Via Fuarcılık’ın organizasyonuyla, denizcilik sektörünün kalbi olarak bilinen Tuzla’da, Viaport Marina’da denizle iç içe yapılacak olan Europort Turkey, 5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sektörün yaklaşık 300 marka ile katılacağı fuarı, 35 ülkeden 10 bin profesyonel ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

Europort Turkey, Hollandalı partneri AHOY ile birlikte uluslararası bir organizasyonla sektör adına büyük önem taşıyan yeni işbirliklerine de fırsat sunacak. Denizcilik Sektörü’nün uluslararası işbirlikleri oluşturmak ve geliştirmek için anahtar olarak gördüğü Euruport Turkey’e bu yıl Panama, Danimarka, İzlanda, Norveç, Yunanistan, Kenya, İran, Azerbaycan, Meksika, İngiltere gibi ülkelerden büyük ilgi var.

Ulusal ve uluslararası ziyaretçi için lokasyonun Tuzla Viaport Marina olması fuarı daha da cazip hale getiriyor. Viaport Marina; sadece bir marina olarak değil, aynı zamanda mevcut sosyal alanları ile bir yaşam merkezi, yeme-içme çeşitliği olarak farklı konsepti, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 9 km mesafe ile oldukça kısa sürede ulaşımın olması sebebi ile hem katılımcı hem de ziyaretçinin fuara ulaşımını kolaylaştıracak. Altınova Tersaneler Bölgesi’nden de Viaport Marina’ya özel transferlerin yanı sıra 100 metre mesafeye yanaşan İDO Yalova-Tuzla deniz otobüsü, Bakırköy-Bostancı, Bostancı-Kartal-Tuzla deniz otobüsü de İDO sponsorluğunda bu bölgedeki tersane ve yan sanayi için ücretsiz ve kolay ulaşım sağlayacak.

Ekonomi Bakanlığı’nın Alım Heyeti Programı’na dâhil edildi
Türkiye ihracatını tanıtmak ve Türk ihracatçılarına dış pazarlarla temas kurmalarında destek vermekle görevli Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı her yıl seçilmiş fuarlara Alım Heyeti Programı düzenliyor. Fuar seçimi o fuarın Türkiye ihracatı için taşıdığı öneme ve sektörün ekonomideki ağırlığına göre yapılıyor. Europort Turkey için Norveç, Panama, Kenya, İzlanda, Estonya, Azerbaycan, Katar, Dubai, Danimarka ve Finlandiya başta olmak üzere sektöre yeni iş bağlantıları sağlayabilecek hedef ülkelerden Alım Heyeti Programı başlatıldı.

Gemiyap A.Ş., Zengin Ürün Gamını Fuarda Sergileyecek
Gemiyap A.Ş.; SOLAS & IMO standartları gereği, denizde canlı kalma malzeme grubu içerisinde yer alan Comet marka pyrotechnic, Compact Seven Ocean’s marka acil gıda ve su rasyonları, Koehler Brightstar marka yangınla mücadele ve kimyasal alanlarda kullanılan Ex-proof ve ATEX Zone 1/2 el fenerleri ve ışıldaklar, Vickers Oils marka güverte üstü ve strentube tankında kullanılan Bio Bitkilsel ve Hydrox madeni bazlı lubricant yağları, Hammar marka H20 ve Epirb tipi acil durum cansalı release üniteleri, Daniamant marka can yeleği ışıkları ve ATEX & Ex-proof ışıklı şamandıra seçenekleri, Corksorb marka yağ ve kimyasal atık emici (oil absorbent) pad ve granüleri, MESPAS (Software Solutions for Asset Performance and Supply Chain Management) entegre SAP ve SCM modüller ile ticari gemi filolarının uzaktan cloud/bulut veri tabanı üzerinden kontrol edilmesi, Autonatic Marine Instrumental marka ISO 9001:2000 ve MED 96/98 EC direktifleri ile uyumlu yat ve profesyonel gemi tipi manyetik pusula, kronometre, termometre, barometre, hydrometre ve saat modelleri ile Canepa & Campi marka model can kurtarma halkası, can simidi, mantar tipi can yelekleri ve Valeria San Giorgio marka 275 N ve üzeri SOLAS yetişkin ve çocuk/bebek tipi şişme can yelekleri gibi oldukça geniş bir ürün portföyünü Türkiye pazarına sunuyor.
Gemiyap Marine Center A.Ş. bu ürünlerin yanı sıra tekne imalat malzemeleri, yelken malzemeleri, elektronik aksam, güverte malzemeleri ve tekstil ürünleri ve daha bir çok ürünün bulunduğu son derece geniş malzeme programının dağıtımını yapıyor.
Gemiyap’ın temsilciliğini yaptığı Alman markası COMET, denizlerde tehlike sinyallerinin lider tedarikçisi olarak dünyadaki birçok ülkede pazarlanıyor. Markanın paraşütlü roketleri, duman sinyalleri, el maytabı, halat atma seti, ışıklı dumanlı şamandıra gibi ürünleri tüm dünyadaki deniz kuvetlerine arama-kurtarma faaliyetlerinde ve ticari gemi filolaları, balıkçı tekneleri ve yatların köprü üstünde, cansalı ve filikalarda bulunması zorunlu.

Ayvaz, Marin Sektöründe Öne Çıkan Ürünlerini Tanıtacak
Ayvaz, fuarda Eksenel Metal Kompansatörler, Örgülü Hortum ve MG-33 Mekanik Seviye Kontrol Cihazı gibi, marin sektöründe öne çıkan ürünlerini tanıtacak.
Döner flanşlı, sabit flanşlı ve kaynak boyunlu bağlantı seçeneklerine sahip Ayvaz Eksenel Metal Körüklü Kompansatörlerin dizaynı ve üretimi EJMA standartlarına göre yapılmış.
Ayvaz MG-33 Seviye Kontrol Cihazları, üstün manyetik dizaynı sayesinde, hızla değişen sıvı seviyeleri ve titreşimin yoğun olduğu ortamlar gibi zor şartlar altında bile sistemin güvenle çalışmasını sağlıyor.

Vizyon Endüstriyel, Temp-Coat’ı Sektöre Sunacak
Vizyon Endüstriyel, sıvı tabanlı ısı ve ses yalıtımı malzemesi Temp-Coat’ı Türkiye pazarına sunuyor. Firma, Temp-Coat’ın Türkiye mümessili olarak, malzemenin endüstriyel tesislerde, marin sektöründe ve yapı sektöründe uygulama ve tedariğinde hizmet veriyor.


 

İlginizi çekebilir...

Exposhipping EXPOMARITT İstanbul 21 Martta Başlıyor

14. Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Gemi İnşa ve Yan Sanayi Fuarı, 21-24 Mart tarihleri arasında Pendik Green Park Convention Center'da ...
20 Mart 2017 Pazartesi / 16:02