E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
GİSBİR
ARMACELL
STANDART POMPA
ETAP MARINE

Türk Loydu Eğitimlerine KOSGEB Desteği

7 Mart 2017 Salı / 09:11 | HABERLER
48. Sayı (Ocak-Şubat 2017)

Türk Loydu, faaliyet gösterdiği sektörlerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak ve eğitim desteklerinden yararlanma imkânlarını artırmak amacıyla 2017 yılında yeni atılımlar yapmayı sürdürüyor. Türk Loydu’nun; A Tipi Muayene, Ürün Belgelendirme, Personel Belgelendirme, Yönetim Sistemleri Belgelendirme gibi bir çok alanda TÜRKAK’tan akredite bir kuruluş olarak sunduğu eğitimler için KOSGEB kapsamındaki firmalara yılda 20 bin TL’ye kadar eğitim desteği alma imkanı sağlanıyor.
Türk Loydu tarafından sürdürülen IMDG (Deniz Yoluyla Tehlikeli Malların Taşınması), TMGD (Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı), ISM (Uluslararası Güvenli Yönetim Kodu) vb. tüm teknik eğitimlerin yanı sıra 2017 yılı için planlanan; Kuru Yük Gemilerinin Emniyetli Yönetimi için Rightship ve Tankerler için değerlendirme programı Sire ve Tankerler için Yönetim ve Değerlendirme sistemi TMSA gibi denizcilik sektörü için önem arzeden konu başlıkları ve Türk Loydu’nun kurumsal eğitim kurumu TMI işbirliği ile gerçekleştireceği kurumsal gelişim eğitimleri de bu kapsamda değerlendirilebilecek.
Konuyla ilgili detaylı bilgiler, Türk Loydu web sitesinde ve KOSGEB web sitesinde yer alıyor.

Yeni Tip Türk Balıkçı Gemilerini Türk Loydu Klaslayacak
Kurulduğu 1962 yılından günümüze Türk gemi inşa sanayisinin ilerlemesi, çağı yakalaması ve dönemine öncü olması ülküsüyle çalışan Türk Loydu,  çağdaş tasarımlara verdiği desteği sürdürüyor. Uzman kadrosuyla tasarım ve üretim aşamasında Türk tersanelerinin ve Türk tasarımcılarının yanında olmaya devam eden Türk Loydu, yenilikçi çalışmaları ile bilinen Ayden Marine firmasının modern Türk balıkçı gemisi projesinde klaslama hizmeti sunuyor. İlhan Yılmaz 2 adını taşıyacak olan balıkçı gemisi, 7 Kasım 2015’te Resmi Gazete’de yayınlanan Gemi ve Su Araçlarının İnşa, Tadilat ve Bakım-Onarım Yönetmeliği’ne uygun olarak klaslı inşa edilecek ilk balıkçı gemisi olacak.
Yaklaşık 50 metre boyuyla milli karasularımızdaki ve uluslararası sulardaki eşsiz balık zenginliğini yerli ve yabancı tüketiciyle buluşturacak olan balıkçı gemisinin modern tasarımı ve iddialı performansıyla Türk balıkçı gemileri için öncü olması öngörülüyor. Türk Loydu klasında inşa edilecek olan ilk modern Türk balıkçı gemisi İlhan Yılmaz 2’nin ardından başlayacak olan yeni projelerle de Türk balıkçı filosunun yenilenmesi ve uluslararası standartlara uygun hale gelmesi bekleniyor.
7 Kasım 2015’te değişen yönetmelik ile klas gözetiminde inşanın zorunlu hale gelmesi ile piyasada oluşan tedirginliğin Türk Loydu’nun konusunda uzman kadrosuyla, yerli ve milli projelere verilen destek ile giderilmesi öngörülüyor. Türk Loydu tarafından ocak ve şubat aylarında gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantılarında Türk balıkçılarına ve tasarımcılarına mevzuata uyum için yapılması gerekenler ve Türk Loydu’nun sağlayacağı hizmetler konusunda bilgiler verilecek.
2017 yılının ikinci yarısında denize indirilmesi planlanan ilk yerli modern Türk Loydu klaslı balıkçı gemisi İlhan Yılmaz 2’nin, sektöre yeni bir soluk getirmesi, Türk Loydu’nun uzmanlığından yararlanmak isteyen tasarımcıları ve gemi sahiplerini teşvik etmesi bekleniyor.

 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55