E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
GİSBİR
STANDART POMPA
ETAP MARINE
ARMACELL

Konecranes "RailQ Ray Yolu Analizi" ile Güvenilir Sonuçlar

7 Mart 2017 Salı / 09:26 | HABERLER
48. Sayı (Ocak-Şubat 2017)

Konecranes RailQ Ray Yolu Analizi, hassas ölçüm tekniği ile vinçlerin yürüyüş yolları hakkında detaylı bir analiz sunuyor. Uzaktan kumanda edilebilen hassas ölçüm cihazı, yürüyüş yollarının hizasını ve durumunu derinlemesine analiz ediyor, kullanıcılara yürüyüş yolları hakkında detaylı görsel bir rapor sunuyor. RailQ, hemen hemen her tavan vincinin ve liman vincinin ray yolu ölçümünde kullanılabiliyor.
Vincin doğru yürümemesinin; eskimiş raylar, tekerlekler ve başlıklar, rulman ve kılavuz teker arızaları, vincin yapısal bozuklukları veya mekanik arızalar gibi birçok nedeni olabiliyor. Vinçlerin, sık tekerlek değişimlerini ve ray aşınmalarını önlemek için ray üzerinde doğru bir şekilde hareket etmesi gerekiyor. Sık teker değişimi ve ray aşınmaları, yüksek onarım maliyetlerine ve duruşa neden olma dışında ayrıca verimsiz ve standartlara uyumlu olmayan operasyonlar yaratıyor. Konecranes RailQ Ray Yolu Analizi ile ölçümler hızlı, güvenli ve hassas bir şekilde uzmanların yorumları ve önerileri ile birlikte sunuluyor.
 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55