E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
STANDART POMPA
GİSBİR
ETAP MARINE
ARMACELL

Katar Sahil Güvenlik Botlarında Ayvaz Ürünleri Tercih Edildi

Katar Sahil Güvenlik Botlarında Ayvaz Ürünleri Tercih Edildi

7 Mart 2017 Salı / 11:14 | PROJE - ÜRÜN
48. Sayı (Ocak-Şubat 2017)

Ulusal ve uluslararası anlamda dev projelere imza atan Ayvaz, başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı için Türkiye'de üretilen sahil güvenlik botlarında Ayvaz seviye kontrol ürünleri tercih edildi...

Antalya Serbest Bölge’de hizmet veren Ares Tersanesi tarafından 2014 yılında imzalanan sözleşme kapsamında üretimi tamamlanan sahil güvenlik botlarının yağ yakıt ve tatlı su tanklarında Ayvaz MG-33+EG-11 Oransal Seviye Göstergeleri kullanıldı. Ayvaz markalı ürünlerin tercih edilmesinin arkasında; firmanın Türk Loydu, Bureau Veritas, DNV ve Germanischer Lloyd sertifikalarına sahip olmasının da etkili olduğunu dile getiren Ayvaz yetkilileri, marin sektöründe hem askeri hem de ticari projelerde yüksek tecrübeye sahip olduklarını dile getirdiler.

Katar Sahil Güvenlik Komu-tanlığı’nın ihtiyacı doğrultusunda, Antalya merkezli Ares Tersanesi tarafından üretimi tamamlanan Ares 75 Hercules ve Ares 110 Hercules botlarının ilk partisi, Katar’ın Hamad Limanı’nda teslim edildi. 24 metre boyunda ve 59 ton ağırlığındaki Ares 75 ilk seyir testinde 38.5 knot yani saatte 70 km’nin üzerinde hıza ulaştı.

Ares Tersanesi, Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı için tasarlanan 3 tip 17 adet Hercules serisi botların üretimine de devam ediyor. Bu yılsonuna kadar toplam 4 botun Katar’a teslim edilmesi planlanıyor. Öte yandan botlar, Aselsan ürünü 30 mm Muhafız ve 12,7 mm Stamp Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemleri ile donatılacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Ayvaz Marin Satış Yöneticisi Özen Acar, Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı için hazırlanan projede Ayvaz ürünlerinin kullanılmasından ötürü gurur duyduklarını dile getirdi. İlk etapta 6 gemilik ürünün tersaneye teslim edildiğini söyleyen Acar, firma olarak denizcilik sektöründe her zaman “marka projelerde” yer aldıklarını ve dünya sularında yüzen her deniz aracında tercih edilme vizyonuyla hareket ettiklerinin altını çizdi. Hercules botlarının ülkemiz açısından gurur verici olduğu söyleyen Acar, “2016 yılında dünya genelinde ekonomik bir durgunluk yaşandığı halde, Ayvaz olarak atılımlarımıza devam ettik. Hem askeri hem de ticari projelerde güçlü referanslarımız, yüksek tecrübemiz ve uluslararası sertifikalarımız sayesinde tercih edilmeyi sürdürdük. Başarımızı ayrıca hızlı olmamıza da borçluyuz. Denizcilik sektöründe başarıyla yer almak istiyorsanız her açıdan hızlı olmalısınız. Firma olarak sektörden gelen taleplere hızla yanıt verebiliyoruz. Servis desteği ve ürün tedariğinde de müşterimizin ticari çıkarlarını düşünerek hareket ediyoruz” dedi.

Ayvaz İcra Kurulu Başkanı Serhan Alpagut ise Ayvaz markasının güvenle özdeş olduğunu ve denizcilik sektörüne hitap eden ürünlerinin her yıl daha da zenginleştiğini belirterek, “Yüksek kaliteli ürünlerimiz, sektördeki tecrübemiz ve deneyimli ekibimiz sayesinde 2017 yılında da başarı grafiğimizi sürdüreceğiz. Tüm ekibimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. 

 

İlginizi çekebilir...

Eaton, Offshore Vinç Üreticilerinin Verimliliğini Artırıyor

Eaton'un kontrol mimarisi, yedek güç ve aydınlatma teknolojisi, Heila Cranes S.p.A'nin dünyanın en büyük offshore vinçlerinden birisinin teslim süresi...
9 Mart 2017 Perşembe / 13:44

Türkiye'de Üretilen En Büyük Savaş Gemisinde Ayvaz Ürünleri Tercih Edildi

3 Ekim'de denize iniş töreni gerçekleştirilen, dünyanın en büyük çıkarma gemilerinden biri olan TCG Bayraktar adlı yerli savaş gemisinde Ayvaz kompans...
26 Kasım 2015 Perşembe / 11:13