E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ETAP MARINE
STANDART POMPA
ARMACELL
GİSBİR

Hamburg-İstanbul Denizcilik Yemeği 10. Kez Düzenlendi

7 Mart 2017 Salı / 09:09 | HABERLER
48. Sayı (Ocak-Şubat 2017)

Hamburg Marine Grup tarafından organize edilen geleneksel Hamburg-İstanbul Denizcilik Yemeği bu yıl 10. kez düzenlendi. 16 Kasım 2016 Çarşamba günü Ceylan Intercontinental Hotel’de düzenlenen yemeğe denizcilik sektöründen çok sayıda davetli katıldı.
Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Hamburg Marine Grup Başkanı Saruhan Bozyakalı, Türkiye’nin önemli bir denizcilik merkezi olduğunu belirtti. Bozyakalı’nın ardından söz alan Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ise Türk gemi inşa sanayinin rekabetçi yapısını konu alan bir sunum gerçekleştirdi.
GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran ise yaptığı konuşmada Piri Reis Üniversitesi rektörü Profesör Doktor Oral Erdoğan’ın yaptığı sunuma değinerek, “Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olduğum ilk günden beri baktım ki sektörde ciddi bilgi kirlilikleri var. O günden beri her gün sektör raporu hazırladık, tersane sayılarını, çalışan sayılarını çıkarttık. Bugüne geldiğimizde artık bir yerlere oturdu. Bunu niye yaptık? Çünkü gemi inşa sanayinin önemi bazı kesimler tarafından çok iyi bilinmiyor. Bu bilinci geliştirebilmek adına rakamları ortaya koyalım istedik” dedi.
Gecenin son konuşmasını gerçekleştiren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert ise Türkiye’nin ticari hatlar arasında kesişme noktasında olduğunu belirterek bunun önemli sorumluluklar getirdiğini söyledi.
Konuşmaların ardından verilen yemekle gece sona erdi.
 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55