E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ARMACELL
STANDART POMPA
GİSBİR
ETAP MARINE

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, Kaynak Ustalarına Destek Veriyor

7 Mart 2017 Salı / 09:30 | HABERLER
48. Sayı (Ocak-Şubat 2017)

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, kaynak ustalarına ve sanayi kuruluşlarına her alanda destek olmak için çalışmalarına devam ediyor. Askaynak ve CERTURK stratejik işbirliğinde hayata geçirilen proje ile devlet tarafından zorunlu kılınan “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almak için sınav başvurularını Askaynak aracılığıyla yapan kaynakçılar ve firmaların, “TÜRKAK” onaylı ve uluslararası geçerliliği olan diğer kaynak yöntemlerinin sertifika masraflarını Askaynak üstlendi. Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, bu proje ile kaynakçıların yanında olmayı ve aynı zamanda Türk sanayiinin gelişimine de katkı sağlamayı hedefliyor.
Devlet tarafından yüzde 100 para iadesi ile karşılanan mesleki yeterlilik (MYK) sınavını başarıyla tamamlayıp, diğer kaynak yöntemlerinin yeterlilik belgesi yerine geçen TÜRKAK kaynakçı sertifikalarını almak isteyen tüm kaynakçıların ve firmaların, diğer kaynak yöntemi için devlet tarafından geri ödemesi olmayan sınavın masraflarını karşılaması gerekiyor. Başlatılan proje ile sınav başvurularını Askaynak ile yapan kaynakçıların ve firmaların aynı kategorideki diğer kaynak yöntemleri sertifikalarının masrafları ise Askaynak tarafından karşılandı.
 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55