E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
GİSBİR
ETAP MARINE
ARMACELL
STANDART POMPA

Başbakan Binali Yıldırım ve UDH Bakanı Ahmet Arslan GMO'yu Ziyaret Etti

9 Mart 2017 Perşembe / 11:52 | HABERLER
47. Sayı (Kasım-Aralık 2016)

Kendisini de bir Gemi Mühendisi olan Başbakan Binali Yıldırım Gemi Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti. Başbakan Yıldırım, Gemi Mühendisleri Odası’nda gerçekleşen Gemi Mühendisliği öğrencilerinin oluşturduğu komisyon toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.
Başbakan Yıldırım, “Biz bugüne kadar kabotaj hattındaki deniz taşımacılığına 4 buçuk milyar lira destek vermişiz. Denizde kabotaj taşımacılığı, yük taşımacılığı neredeyse yoktu. Onlara kolaylık getirdik” dedi. Gemi Mühendisliği öğrencilerinin yabancı dile çok önem vermeleri gerektiğini belirten Başbakan Yıldırım, öğrencilerin okuldan mezun olmadan bunu halletmelerini önemle vurguladı.
Gemi Mühendisleri Odası’nın 62 yıllık arşivinin yer aldığı ve Binali Yıldırım’ın adı verilen kütüphanenin açılışı, Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından gerçekleştirildi.
Başbakan Binali Yıldırım’ın 1991 yılında kontrol mühendisliğini yaptığı ve imzasının bulunduğu feribot projesi, bu ziyaretin anısı olarak Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Nuri Uyğur tarafından kendisine takdim edildi. Başbakan Yıldırım, 5-10 Aralık tarihleri arasında kutlanacak olan Gemi Mühendisliği Haftası kapsamında gerçekleşecek olan, odanın kuruluş günü etkinliği Oda Gecesi’ne de katılacağını belirtti.

GMO, Cumhuriyetimizin 93. Yılını Üyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşları ile Kutladı
Gemi Mühendisleri Odası, Cumhuriyetimizin 93. yılını, aileleriyle birlikte üyeleri ve sivil toplum kuruluşları ile kutladı.
Kutlamalar 29 Ekim 2016 Cumartesi günü sabahı Tuzla Kaymakamlığı’na yapılan kutlama ziyaret ile başladı. Ardından Gemi Mühendisleri Odası’nda düzenlenen kahvaltı etkinliği ile devam etti.  
Oda merkezinde yapılan etkinlik, sosyal medya aracılığı ile canlı yayınla tüm oda üyelerine ulaştırılmaya çalışıldı.

Öğrencilerden GMO’ya Büyük İlgi
GMO Öğrenci Komisyonu, 27 Ekim Perşembe günü, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi öğrencilerine TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’nı tanıtan bir sunum yaptı.
Sunumda, Gemi Mühendisleri Odası’nın tarihinden bahsedilirken, faaliyet alanlarına, düzenlenen etkinliklere değinildi. Gemi mühendisi adaylarına, meslek odasının yeri ve önemi de belirtilerek, üye olmanın yasal gerekliliği konularında da bilgilendirmeler yapıldı. Sunum öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Gemi Denetimi ve Gemilerin Belgelendirilmesi Anlatıldı
GMO, 26 Ekim 2016 tarihinde, oda merkezinde “Gemi Denetimi ve Gemilerin Belgelendirilmesi” konulu bir seminer verdi. GMO üyesi Dr. Ceyla İnmeler tarafından verilen seminer, yoğun katılımla geçti. Seminer sonunda, katılımcılara sertifikaları verilirken, Dr. Ceyla İnmeler’e teşekkür simgesi olarak GMO gümüş parası takdim edildi. Seminer GMO’nun sosyal medya hesaplarından canlı yayınla tüm üyelere ulaştırıldı.
 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55