E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ETAP MARINE
STANDART POMPA
ARMACELL
GİSBİR

Başbakan Binali Yıldırım ve UDH Bakanı Ahmet Arslan Gisbir'i Ziyaret Etti

9 Mart 2017 Perşembe / 11:53 | HABERLER
47. Sayı (Kasım-Aralık 2016)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla GİSBİR üyelerinden Sedef Tersanesi’nde gerçekleşen gemi uğurlama töreni sonrasında Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, beraberlerindeki heyetle birlikte 13 Kasım 2016 tarihinde Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran ve GİSBİR Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Başbakan Binali Yıldırım, GİSBİR’in gelişmeleri çok yakından takip ettiğini, yeni pazar imkanları ve yeni pazarları değerlendirmek için ciddi gayret gösterdiğini ifade etti. Başbakan Binali Yıldırım ayrıca, GİSBİR’in ASEF üyeliğine kabul edilmesi hakkında da konuşarak Uzakdoğu’nun önde gelen gemi inşa ülkelerinin oluşturduğu uluslararası birlik ASEF’e GİSBİR’in üye olmasıyla, gemi inşa sektöründe sözü geçen, hatırı sayılır ülkeler arasında Türkiye’nin de yer almış olduğunu ifade etti.
Başbakan Binali Yıldırım, GİS-BİR’e sektörün büyümesi, gelişmesi, küresel rekabet gücü kazanması için gösterdiği çabalardan dolayı teşekkür etti ve başta GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarını kutladı.

GİSBİR, ASEF Üyeliğine Kabul Edildi
Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR)’nin, Japonya merkezli Aktif Gemi İnşa Uzmanları Federasyonu ASEF (Active Shipbuilding Experts’ Federation) üyeliğine kabul töreni uluslararası katılımla gerçekleşti.
GİSBİR Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Orkun Özek ve GİSBİR Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Aydın Alaftan’ın GİSBİR’i temsilen katıldığı ASEF 2. Genel Kurulu, 3. Konsey Toplantısı ve 10. Forumu’na Uzak Doğu’nun en güçlü üç ülkesi Japonya, Çin ve Güney Kore’nin de dahil olduğu dokuz Asya ülkesinin gemi inşa birliklerinin ve armatörlerinin üst düzey temsilcileri iştirak etti.
GİSBİR’in ASEF üyeliğine kabulü 9 Kasım Çarşamba sabahı yapılan oturumda gerçekleşti. GİSBİR’i üye olarak kabul etmekten mutluluk duyduklarını ifade eden ASEF Başkanı Shigeru Murayama’nın ardından söz alan GİSBİR Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Aydın Alaftan, yaptığı konuşmada GİSBİR’in ASEF üyeliğine kabul edildiği bu önemli ana şahitlik etmekten mutluluk ve gurur duyduğunu ve gelecekte kurulacak işbirliklerinin hem GİSBİR hem de ASEF için verimli ve kazançlı olacağını ifade etti.
 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55