E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ETAP MARINE
GİSBİR
STANDART POMPA
ARMACELL

Armwin ile Yalıtım Kalınlığı Hesaplamak Çok Kolay

9 Mart 2017 Perşembe / 13:09 | HABERLER
47. Sayı (Kasım-Aralık 2016)

Armacell tarafından geliştirilen Armwin Yalıtım Kalınlığı Hesap Programı sayesinde ısı kaybı ya da yoğuşmayı önlemek için doğru malzeme kalınlığını hesap etmek artık çok kolay.
Düşük derecelerde yapılan yalıtım uygulamalarında ana görev, yoğuşmanın ve böylece buzlanma, yalıtım altı korozyon gibi büyük ve maliyetli problemlerin engellenmesidir. Doğru malzeme seçimi ve iyi işçiliğin yanı sıra doğru yalıtım kalınlığı seçimi de yoğuşma kontrolü sağlanabilmesi açısından olmazsa olmazdır. Yalıtım kalınlığı hesabında hat sıcaklığının, ortam sıcaklığının, bağıl nemin, yalıtım malzemesi ve yalıtılacak objenin (boru, kanal vs) ısı transferi ve ısıl iletkenlik katsayılarının bilinmesi gereklidir.
Bina donanımları ve endüstriyel tesisatlar için ısıl yalıtımı - Hesaplama kuralları, standardına uygun olarak geliştirilen ArmWin Yalıtım Kalınlığı Hesap Programı her ortamda rahat ve pratik hesap imkanı sunuyor. Armacell teknik hesap programı Armwin’in daha da geliştirilmiş yeni versiyonu, mobil aygıtlar ve akıllı telefonlarda da kullanılabiliyor. Ayrıca ArmWin ile hesaplamalar doğrudan e-posta olarak paylaşabiliyor ve Armacell internet sitesindeki ürün bilgilerine hemen ulaşım sağlanabiliyor.

 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55