E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ETAP MARINE
STANDART POMPA
GİSBİR
ARMACELL

Türk Loydu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nı Ziyaret Etti

3 Ekim 2016 Pazartesi / 17:59 | HABERLER
46. Sayı (Eylül-Ekim 2016)

Türk Loydu heyeti, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı 11 Ağustos Perşembe günü makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında sektördeki son gelişmeler ve Türk Loydu’nun faaliyetleri hakkında Bakan Arslan’a bilgi verildi.
Türk Loydu heyetinde Başkan Cem Melikoğlu ve Sayman Üye Halim Mete hazır bulunurken, UDH Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Hızır Reis Deniz de ziyarete katıldı.
Görüşmeler sonunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a, Türk Loydu ve denizcilik sektörü için bugüne kadar göstermiş olduğu değerli katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür edilerek, Nisan 2007 - Mart 2011 tarihleri arasında Türk Loydu Yönetim Kurulu üyesi olarak vermiş olduğu hizmetleri anısına hazırlanan bir şükran plaketi takdim edildi.

Türk Loydu - GİSBİR Eğitim İşbirliği Büyük Talep Görüyor
Türk Loydu ile GİSBİR arasında, imzalanmış olan “Teknik Personel Eğitim Merkezi İşletim İşbirliği Protokolü” ile sektörde bulunan tersane çalışanlarının  mesleklerini yetkin  biçimde  yapabilmeleri için uygun altyapı ile  teorik ve pratik eğitimler düzenlenmesi amaçlanmıştı. Bu Protokol ile birlikte GİSBİR; Türk Loydu’na sektörde önemli bir açık olan pratik eğitimlere yönelik eğitim altyapısı sağlayarak, diğer sektörlere de örnek olacak bir yaklaşım gösterdi. Türk Loydu konuyla ilgili mesleki yeterlilik süreçlerini de dikkate alarak sektörün öncelikli ihtiyaçları olan konularda sektöre yönelik eğitimleri sunmaya başladı. Yoğun talep gören eğitimler için detaylı bilgi www.turkloydu.org web sitesinde yer alıyor.
 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55