E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
STANDART POMPA
GİSBİR
ETAP MARINE
ARMACELL

GMO, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan'ı Ziyaret Etti

3 Ekim 2016 Pazartesi / 17:58 | HABERLER
46. Sayı (Eylül-Ekim 2016)

GMO Merkez ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri, GMO Onur Kurulu üyelerinden oluşan bir heyetle 11 Ağustos 2016 tarihinde, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, GMO üyesi Ahmet Arslan’ı ziyaret etti.
Ziyarette denizcilik ve gemi inşa sektörü için yapılacak etkinlikler konuşulurken, Bakan Arslan’a Gemi Mühendisleri Odası’nın önümüzdeki dönemde üyeleri için yapacağı faaliyetler ve sektör içerisinde planlanan etkinliklerin sunumu yapıldı. Kendisi de gemi inşaatı mühendisi olan Bakan Arslan, meslektaşlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek bundan sonraki süreçte de bakanlık olarak sektör için yapılacak hizmetlerin hız kesmeden artarak devam edeceğini belirtti.
Bakan Ahmet Arslan’a, GMO Fribord komisyonu üyesi olduğu 6 Temmuz 2001 tarihinde onayladığı bir proje, anı olarak hediye edildi.
GMO Yönetim Kurulu Üyeleri daha sonra Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Hızırreis Deniz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka ve Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli ile öğle yemeğinde görüşmelerde bulunurken, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Özkan Poyraz’ı makamında ziyaret etti.

GMO Ankara’daki Üyeleri ile Buluştu
Gemi Mühendisleri Odası heyeti, Ankara’daki ziyaretlerini tamamlanmasının ardından, Ankara’da yaşayan GMO üyeleri ile görüşmek ve istişarelerde bulunmak amacıyla, akşam yemeği düzenledi. Ankara’da yaşayan tüm GMO üyelerinin katıldığı yemekte, GMO Ankara İrtibat Bürosu yetkilisi Fatih Yılmaz’a, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür plaketini GMO Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Uyğur taktim etti.

GMO Yayınlarına Uluslararası Bir Kitap Eklendi
GMO Üyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Serkan Ekinci’nin çevirisini yapmış olduğu, SNAME yayını olan “The Principles of Naval Architecture Series: Propulsion” isimli kitabın baskı işlemleri tamamlandı. Gemi mühendisliği eğitimi veren tüm öğrenim kurumlarında ders kitabı olarak yerini alacak kitap, Ahmet Arslan’a, Hızırreis Deniz’e, Özkan Poyraz’a, Suat Hayri Aka’ya ve Cemalettin Şevli’ye takdim edildi.

GMO-SHIPMAR 2016, 8-9 Aralık’ta Düzenlenecek
TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’nın 1968 yılından bu yana düzenlediği Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Teknik Kongresi, bu yıl 1. Uluslararası Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Kongresi (GMO-SHIPMAR 2016) adı altında “Yeşil Teknolojiler” ana konusuyla gerçekleştirilecek. GMO, gemi ve deniz teknolojisi alanına çalışmaları ile katkı sağlayan bilim insanları, profesyoneller ve sektör temsilcilerinin 8-9 Aralık 2016 tarihlerinde yapılmasına karar verilen kongreye bildiri sunmaları çağrısında bulundu. Bildirilerin kitap halinde yayınlanacağı belirtildi.

4. GMO Öğrenci Çalıştayı Hazırlıkları Başladı
Gemi Mühendisleri Odası Öğrenci Komisyonu, 4. Öğrenci Çalıştayı için çalışmalarına hızlı başladı. İlki 2012 yılında yapılan Öğrenci Çalıştayı bu sene Gemi Mühendisliği Haftası içerisinde, 6-7 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Her ay düzenli olarak toplantılarına devam eden Öğrenci Komisyonu, temmuz ayı toplantısında çalıştay atölye konularını ve organizasyon şemasını ele aldı.
Toplamda 2 gün sürecek çalıştayın ilk gününde panellere yer verilecek. Ardından, minimum 12 kişiden oluşan atölyelerde öğrenciler belirlenecek konu başlıkları üzerine fikir alışverişinde bulunarak 2. günün sonunda çalıştay bildirisini oluşturacak.
 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55