E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ARMACELL
STANDART POMPA
GİSBİR
ETAP MARINE

Gemi Dönüşüm Projeleri

Gemi Dönüşüm Projeleri

4 Ekim 2016 Salı / 13:17 | EDİTÖR
46. Sayı (Eylül-Ekim 2016)

İSMAİL CEYHAN ismailceyhan@b2bmedya.com

Yeni inşa faaliyetlerinin azaldığı dönemde tersanelerimiz tamir-bakım çalışmalarıyla faaliyetlerini sürdürdüler. Yeni inşa tersanesi olma hedefiyle kurulan birçok tersane, yatırımlarını tamir-bakım projelerine de uyacak şekilde yeniledi. Bu dönemde nicelik olarak tamir-bakım projeleri, nitelik olarak yeni inşa projeleri kadar olmasa da gemi dönüşüm projeleri de tersanelerimize büyük katkı sağladı. Farklı amaçlarla üretilmiş gemileri; offshore gemilerine, canlı hayvan gemilerine ya da enerji gemilerine dönüştürme projeleri tersanelerimize hem iş hacmi hem de uzmanlık sağladı.

İşte bu alanda uzmanlaşan tersanelerimizden biri de Kuzey Star Tersanesi. Bir tamir-bakım tersanesi olarak kurulan Kuzey Star Tersanesi, gemi dönüşüm projelerindeki başarısıyla dikkat çekiyor. Firma, 2010 yılından bu yana 7 gemi dönüşüm ve 6 gemi tamamlama olmak üzere 13 projeyi başarıyla tamamlamış. Aynı anda sürdürdüğü 2 adet kargo gemisini canlı hayvan gemisine dönüştürme projesini bir sene içinde tamamlamış olması, tersanenin gemi dönüşümündeki başarısını kanıtlayan göstergelerden biri. Yeni yatırımlarıyla birlikte yıllık gemi bakım-onarım kapasitesini 250’ye çıkaran Kuzey Star Tersanesi ile ilgili detaylı bilgileri ilerleyen sayfalarımızda bulabilirsiniz…

***

Bu sayımızdaki önemli konu başlıklarımızdan biri de Rolls-Royce Türkiye Genel Satış Müdürü Erkut Aslanoğlu ile yaptığımız röportaj. Geçtiğimiz yıllarda MTU markasını da bünyesine katmasının ardından, MTU ürünleriyle birlikte özellikle donanma gemileri ve yat endüstrisinde çok daha güçlü hale gelen Rolls-Royce’da yaşanan gelişmeleri  Erkut Aslanoğlu ile konuştuk. İlgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Önümüzdeki sayıda görüşmek üzere…

 

İlginizi çekebilir...

İki Fuar Sektörü Buluşturacak

İSMAİL CEYHAN
ismailceyhan@b2bmedya.com...
20 Mart 2017 Pazartesi / 15:54

Denizcilik Sektörü İstanbul'da Buluştu

İSMAİL CEYHAN
ismailceyhan@b2bmedya.com...
9 Mart 2017 Perşembe / 13:42

2016 Değerlendirmesi ve 2017 Beklentileri

İSMAİL CEYHAN
ismailceyhan@b2bmedya.com...
6 Mart 2017 Pazartesi / 18:01