E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
GİSBİR
ETAP MARINE
STANDART POMPA
ARMACELL

Piri Reis Üniversitesi Yeni Mezunlarını Verdi

12 Ağustos 2016 Cuma / 13:51 | HABERLER
45. Sayı (Temmuz-Ağustos 2016)

Piri Reis Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı mezunları 15 Haziran 2015 tarihinde Piri Reis Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle diplomalarını aldı. 2015-2016 öğretim yılı mezuniyet töreninde, Denizcilik Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nden 99’u ön lisans, 173’ü lisans, 4’ü yüksek lisans 276 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı.
Törende konuşan Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Piri Reis Üniversitesi’nin başlangıcından bu yana yaşadığı gelişmeleri anlattı. TÜDEV Yönetim Kurulu Başkanı Sualp Ürkmez de yaptığı konuşmada öğrencilere başarılar dilerken kendilerinin TÜDEV Kariyer Planlama ile sürekli yanlarında olacaklarını söyledi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Hızır Reis Deniz ise Başbakan Binali Yıldırım; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da denizcilik mezunu olduklarını söylerken mezunlara başarılar diledi.

Son olarak konuşma yapan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV) Mütevelli Heyeti Başkanı Metin Kalkavan, üniversite kurulumunda çok zorluk çektiklerini fakat şu anda öğrencilerin mezuniyeti sebebiyle bu zorlukların teker teker unutulduğunu dile getirdi. Metin Kalkavan, Denizcilerin her zaman yüksek kapasiteli insanlar olduklarını bu sebeple de sürekli hedef olduklarını söyledi.

Piri Reis Üniversitesi Gemisi İkinci Seferine Çıktı
Piri Reis Üniversitesi’nin denizcilik eğitimine katkı sağlamak amacıyla bünyesine kattığı ve üniversite ile aynı adı taşıyan gemisi, 11 Temmuz 2016 Pazartesi günü eğitim ve staj amaçlı denize açıldı.
Öğrencilerin uygulamalı eğitim sorununa çözüm olarak gerçekleştirilen okul gemisi projesi , denizcilik öğrencilerinin zorunlu staj için şirket bulma sıkıntısını çözüyor. Sadece Türkiye değil dünyada yaşanan staj gemisi bulma sorununu geçtiğimiz yıl aşan Üniversite, kendi öğrencilerinin yanı sıra Türkiye’den diğer 9 üniversiteden ve yurtdışından 5 üniversiteden öğrencileri de kabul ediyor. 

Toplam 216 öğrenci hem eğitim alacak, hem de staj yapacak. Bu sene ikinci açık deniz eğitim seyrine 216 öğrenci ile başlayan Piri Reis Üniversitesi Gemisi, ilk ay Marmara, Ege ve Akdeniz limanlarına (Gölcük,  Bandırma, Geyikli,  İzmir,  Marmaris,  Antalya,  Finike,  Çeşme, Çanakkale), ikinci ay Karadeniz limanlarına (Köstence/Odesa, Samsun, Batum,  Rize,  Trabzon,  Sinop, Amasra, Ereğli)  uğrayacak.

 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55