E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ETAP MARINE
GİSBİR
ARMACELL
STANDART POMPA

Bu Memleket Bizim

Bu Memleket Bizim

15 Ağustos 2016 Pazartesi / 10:26 | EDİTÖR
45. Sayı (Temmuz-Ağustos 2016)

İSMAİL CEYHAN ismailceyhan@b2bmedya.com

Dörtnala gelip uzak Asya’dan, Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim. Bizim Dostlar… 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hazırladığımız bu sayımız için başlığa “Bu memleket Bizim” demekten başka ne yazabilirim ki? Seçilmiş Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin, milletvekillerimizin, partilerimizin, yerel yönetimlerimizin, yurtsever silahlı kuvvetler ve emniyet mensuplarımızın, halkımızın kahraman direnişi ile bertaraf edilen çete darbesi tehdidinin ardından şehitlerimize minnet duygusu ile Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Ulusumuza büyük geçmiş olsun.

***

Çocukluğumda 12 Mart’ı, gençliğimde 12 Eylül’ü yaşamış bir yurttaş olarak, akıl almaz olaylara ve görüntülere tanıklık ettiğimiz bugünlerden de ders çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Ulusumuzun layık olduğu çağdaş, bilim ve teknoloji üreten, aklın ve bilimin egemenliğinde gelişmiş, yurttaş olarak güven ve mutluluk içinde yaşayacağımız günlere olan özlemimizin gerçekleşeceğine inanıyorum.

***

Bir musibet bin nasihatten iyidir diye düşünerek, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız başta olmak üzere, dünya görüşü ne olursa olsun siyasetçilerimizin, devletimizin tüm kurumlarında görevli kamu görevlilerinin, sanayicilerimizin, tüccarlarımızın, işveren, işçi, köylü, esnaf tüm yurttaşlarımızın demokrasimizi, bağımsızlığımızı ve özgürlükleri savunduğumuz kadar ve ondan da çok çalışmamız ve uyanık olmamız gerektiğini düşünüyorum.

***

Ulusumuza, vatanımıza, ailemize, işimize, mesleğimize, toplumsal görev ve sorumluluklarımıza bağlılıkla, tevatüre, hurafelere, bağnazlık ve dogmalara sırtımızı dönerek, aydınlık geleceğimiz için ulusça kenetleneceğimize ve yarının dünden daha iyi olacağına inanmak istiyor, okurlarımıza saygılarımı sunuyorum.

 

İlginizi çekebilir...

İki Fuar Sektörü Buluşturacak

İSMAİL CEYHAN
ismailceyhan@b2bmedya.com...
20 Mart 2017 Pazartesi / 15:54

Denizcilik Sektörü İstanbul'da Buluştu

İSMAİL CEYHAN
ismailceyhan@b2bmedya.com...
9 Mart 2017 Perşembe / 13:42

2016 Değerlendirmesi ve 2017 Beklentileri

İSMAİL CEYHAN
ismailceyhan@b2bmedya.com...
6 Mart 2017 Pazartesi / 18:01