E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Dentur Avrasya Yeni Gemileri için Scania'yı Tercih Etti

Dentur Avrasya Yeni Gemileri için Scania'yı Tercih Etti

22 Eylül 2015 Salı / 15:46 | HABERLER
40. Sayı (Eylül-Ekim 2015)

İstanbul ulaşımında deniz yolu ile alternatif yaratan Dentur Avrasya Grup, Scania deniz motorları ile güçlendirdiği yeni gemileri ile yolcularına daha hızlı ve güvenli yolculuklar yaşatacak...

Geniş ürün gamı ile her türlü pilot ve hizmet gemilerinin ihtiyaçlarını karşılayan Scania Deniz Motorları, deniz ulaşımının önemli işletmesi Dentur Avrasya Grup’un çözüm ortağı oldu. Yapılan anlaşma çerçevesinde 13 litrelik 400 beygir gücünde Scania Deniz Motorlarının, Dentur Avrasya Grup’a teslim edilmek üzere sözleşmesi imzalandı.

Scania ve Dentur Avrasya Grup arasında gerçekleşen imza törenine Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin, Scania Endüstriyel ve Deniz Motorları Satış Müdürü Mert Benli, Dentur Avrasya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Morgül, Dentur Avrasya Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Şişman, Dentur Avrasya Grup Ulaşım Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı katıldı.

“Yeni gemilerimiz ile standartları yükseltiyoruz”
Dentur Avrasya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Morgül İstanbul halkına modern tasarımlı engelli dostu gemileri ile daha çağdaş, hızlı, güvenli ve konforlu hizmet vermeyi amaçladıklarını, İstanbul trafiğini azaltmak, denizin toplu ulaşımdaki payını artırmak için 14 adet “double ended” yeni gemi yaptıklarını kaydederek şunları söyledi: “Trafiğin çevreye olan olumsuz etkisini azaltmak için İstanbul siluetine uygun tasarlanmış, modern hatlara sahip yeni nesil gemilerimizde sessiz ve emisyon oranı düşük çevreci motorlar kullanmayı planladık. Yeni teknelerimizin özgün tasarımları yakıt ekonomisine önemli katkılar sağlarken, Scania deniz motorları ile bu tasarrufu daha da arttırmayı hedefliyoruz. Yeni motorları sadece yeni teknelerimizde değil, tüm filomuzda  kullanmayı planlıyoruz. Böylelikle Boğaz’da çalışan tüm teknelerimiz en modern teknolojiye sahip olarak, yolcularına keyifli yolculuklar yaşatacak.”“Scania denizde de iddialı”
Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin ise İstanbul gibi büyük metropollerde alternatif ulaşım yollarının önemine dikkat çekerek, “Deniz ulaşımı bu alternatiflerden en önemlisi. Yoğun kara trafiğinin yaşandığı İstanbul’da deniz ulaşımı, üzerinde önemle durulması gereken bir konu. Scania olarak kara taşımacılığında olduğu gibi, deniz ulaşımında da, Türkiye denizlerinde çalışan tüm firmalara çözüm ortağı olmak istiyoruz. Ürettiğimiz motorlar ile hem sağlamlık, hem de teknolojik yeniliklerin bütünü sunuyoruz” dedi.
Eksin sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul’un trafik sorununa karşı bulunabilecek çarelerin başında deniz ulaşımı geliyor. Dentur Avrasya bu açıdan çok önemli bir hizmet vermekte. Dentur Avrasya’ya bu hizmetinde Scania’yı tercih etmesinden dolayı teşekkür ederiz. Scania olarak sadece karayolunda değil, taşımacılığın tüm alanlarında yer almak istiyoruz. Bugün de yolcu taşımacılığı alanında bir anlaşma imzalıyoruz. Bu anlaşmanın yolcu taşımacılığı hizmeti veren ve Dentur Avrasya ile uzun soluklu olmasını dilerim.”

“Scania deniz motorları kalitesiyle öne çıkıyor”
Scania Endüstriyel ve Deniz Motorları Satış Müdürü Mert Benli de Dentur Avrasya Grup’un düşük yakıt tüketimi, uzun kullanım ömrü ve en çevreci motorları tercih ettiğini belirterek “Scania deniz motorları, sahip olduğu yüksek teknoloji, düşük işletme gideri, kolay bulunabilir yedek parçaları ile en çok tercih edilen motorlar arasında yer alıyor. Dentur Avrasya, günde yaklaşık 20 saat kesintisiz hizmet vermekte ve motorları neredeyse hiç durmamakta. Bu açıdan baktığımızda; operasyonların kesintisiz devamı için teknede kullanılan motorun kalitesi ön plana çıkmaktadır. Scania, düşük yakıt tüketiminin yanı sıra özel çift yağ filtreleme sisteminin yardımıyla uzun ömürlü olması ve çevreci özellikleri ile Dentur Avrasya’nın en büyük çözüm ortağı olacaktır” dedi.

 


İlginizi çekebilir...

TÜRKLİM 4. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi'nde

Türkiye Liman İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. Hakan Genç'in konuşmacı olarak yer aldığı '4. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi', ...
2 Mayıs 2019 Perşembe / 13:21

Mare Forum'da Denizciliğin Geleceği Ele Alındı

Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) ile Mare Forum ortaklığında Tuzla Radisson Blu Hotel & Spa'da düzenlenen 6. Mare Forum İstanbul 20...
29 Nisan 2019 Pazartesi / 17:41

KOSDER Denizcilik Sektöründe Bir İlki Gerçekleştirdi

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) '˜İş Dünyasında NLP' konulu seminer düzenleyerek denizcilik sektöründe bir ilki gerçekleş...
11 Nisan 2019 Perşembe / 17:27

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.