E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
STANDART POMPA
GİSBİR
ARMACELL

Milli Teknolojiye Türk Loydu Desteği

Milli Teknolojiye Türk Loydu Desteği

30 Mart 2018 Cuma / 11:59 | HABERLER
55. Sayı (Mart-Nisan 2018)
247 kez okundu

Türk gemi sanayine verdiği desteklerle öne çıkan Türk Loydu, yerlileşme hamlesi kapsamında milli yan sanayi firmalarına verdiği hizmetlerle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Hakan Elektrik ve Otomasyon tarafından Türkiye’de ilk kez milli kaynakların kullanıldığı, önemli teknolojik gelişmeler içeren ve yerli yazılıma sahip Alarm İzleme ve Kontrol Sistemi’nin “Türk Loydu Tip Onay Sertifikası” almaya hak kazandığı açıklandı.

20 Şubat 2018 tarihinde Türk Loydu Merkez Ofisi’nde düzenlenen Tip Onay Sertifikası teslim törenine; Türk Loydu Vakfı Başkanı Cem Melikoğlu, Genel Müdür Alper Eralp, Hakan Elektrik ve Otomasyon Genel Müdürü Ahmet Zurnacı ve firma çalışanları katıldı.

Törende, konuşan Hakan Elektrik Genel Müdürü Ahmet Zurnacı; ürünlerini yerli imkan ve kabiliyetlerle gerçekleştirerek, milli gemi yan sanayine bir çok alanda katkı sağladıklarını belirterek, bu ürünlerin milli kaynaklarla üretilmesi sayesinde elde edilen bilgi birikiminin de sektörde paylaşılmasına katkı sağladıklarını ifade etti.


 


İlginizi çekebilir...

Sefine Tersanesi 500. Geminin Tamirini Kutluyor

Sefine Tersanesi, 500. gemi tamirini yaparak şirket için önemli bir kilometre taşına ulaştı....
26 Temmuz 2018 Perşembe / 15:41

SMM Hamburg, 4-7 Eylül 2018'de Yapılacak

Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen dünyanın en önemli denizcilik fuarlarından SMM Hamburg, 4-7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilec...
26 Temmuz 2018 Perşembe / 14:57

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Türk Loydu Arasında Yeni Dönem

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve Türk Loydu arasında işbirliği imkanlarının ve alanlarının genişletilmesi, yeni çalışmalarda ikili iş ilişkilerin üst s...
26 Temmuz 2018 Perşembe / 14:53