E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
STANDART POMPA
ARMACELL
GİSBİR

Türk Loydu Vakfı Yüksek Danışma Kurulu Toplandı

Türk Loydu Vakfı Yüksek Danışma Kurulu Toplandı

31 Ocak 2018 Çarşamba / 14:05 | HABERLER
54. Sayı (Ocak-Şubat 2018)
456 kez okundu

Türk Loydu Vakfı’nın resmi senedi gereği planlanan “Yüksek Danışma Kurulu Toplantısı”, 20 Aralık Çarşamba günü Pendik Green Park Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda, “Cumhuriyetimizin 100. yılında nasıl bir Türk Loydu görmek istiyoruz?” sorusuna yanıt arandı...

Türk Loydu Vakfı Yüksek Danışma Kurulu Toplantısı, 20 Aralık Çarşamba günü Pendik Green Park Otel’de gerçekleştirildi. Panama İstanbul Başkonsolosu Andres Gregorio Nunez, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Bayrak, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ve denizcilik sektörünün önemli temsilcilerinin katıldığı toplantıda “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Nasıl Bir Türk Loydu Görmek İstiyoruz” konulu panel düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını Türk Loydu Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu yaptı. Konuşmasında, Türk Loydu’nun dünyanın en büyük gemi siciline sahip Panama Denizcilik İdaresi tarafından Panama bayraklı gemilere hizmet vermek üzere yetkilendirilmesine değinen Melikoğlu, Türk Loydu’nun IACS üyeliği çalışmalarının da tüm engellemelere rağmen devam ettiğini belirtti.

Melikoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Panama İstanbul Başkonsolosu Andres Gregorio Nunez de Türk Loydu ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin önemini anlattı. Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ise denizcilik sektöründeki finansal gelişmelerden bahsetti.

Açılış konuşmalarının ardından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Bayrak, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ve Türk Loydu Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu’nun konuşmacı olduğu “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Nasıl Bir Türk Loydu Görmek İstiyoruz” konulu panele geçildi.

Panelde söz alan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, Türk Loydu’nun 55 yıl önce büyük özverilerle kurulduğunu belirterek, “Türk Loydu’nun geleceğini çok parlak görüyorum. Türk Loydu’nun IACS üyesi olmasını çok önemli buluyorum. Dileğimiz karada ve denizde bütün yapıları sertifikalandırma yetisine sahip bir Türk Loydu görmek” dedi.

Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel ise Türkiye’nin her alanda söz sahibi bir ülke olabilmesi için mutlaka güçlü bir donanmaya sahip olması gerektiğinin altını çizerek, “Projelerimiz artık basit projeler değil. Bundan böyle Türk Loydu’nu bu projelerin denetleyicisi olarak bizimle işbirliği içinde görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert de, “Türk Loydu milli klas kuruluşumuz. 2023’e vardığımızda Türk Loydu’nun IACS üyesi olma hedefini gerçekleştirmesini, Türk bayrağı dışında 17 bayrak tarafından yetkilendirilmiş Loydumuzun bunu iki katına çıkarmasını hayal ediyorum” dedi.


 


İlginizi çekebilir...

Sefine Tersanesi 500. Geminin Tamirini Kutluyor

Sefine Tersanesi, 500. gemi tamirini yaparak şirket için önemli bir kilometre taşına ulaştı....
26 Temmuz 2018 Perşembe / 15:41

SMM Hamburg, 4-7 Eylül 2018'de Yapılacak

Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen dünyanın en önemli denizcilik fuarlarından SMM Hamburg, 4-7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilec...
26 Temmuz 2018 Perşembe / 14:57

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Türk Loydu Arasında Yeni Dönem

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve Türk Loydu arasında işbirliği imkanlarının ve alanlarının genişletilmesi, yeni çalışmalarda ikili iş ilişkilerin üst s...
26 Temmuz 2018 Perşembe / 14:53