E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
STANDART POMPA
ARMACELL
GİSBİR
ETAP MARINE

GMO, 63. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

GMO, 63. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

31 Ocak 2018 Çarşamba / 11:06 | HABERLER
54. Sayı (Ocak-Şubat 2018)
329 kez okundu

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, dokuzuncusunu düzenlediği Gemi Mühendisliği Haftası’17 etkinliklerinin içerisinde 63. Kuruluş Yıldönümünü 16 Aralık 2017 tarihinde Titanic Businness Otel’de kutladı.

Geceye; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Gemi Mühendisleri Odası üyesi Ahmet Arslan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Gece, GMO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bostancı’nın açılış konuşması ile başladı. Bostancı, konuşmasında sektörün bugününü değerlendirip, geleceğe yönelik atılması gereken adımlar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise Başbakan Binali Yıldırım’ın programındaki yoğunluk nedeniyle geceye katılamadığını belirterek, Yıldırım’ın katılımcılara selamlarını iletti. Arslan, Başbakan Yıldırım’ın denizcilik alanında çok önemli bir örnek olduğunu dile getirerek Türkiye’de denizcilikten gelen bir başbakan, bakanlar, müsteşarlar ve yöneticilerin olduğunu ifade etti.

Ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir konuşma yaparak, “Nitelikli bilgiyi ürüne dönüştürecek bilim adamlarına sahip olunamadan tam bağımsız olunamaz” sözleriyle Türk denizcilik sektörünü bugünlere getirenlere teşekkürlerini sundu.

Açılış konuşmalarının ardından Başbakan Yıldırım’ın meslekte 40. yıl ödülü, gelini İlknur Yıldırım’a verildi. Oda Gecesinde meslekte 50. ve 40. yılını dolduran üyelere de plaket verildi.

GMO 5. Öğrenci Çalıştayı Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

Gemi Mühendisleri Odası’nın gelenek haline getirdiği 5. Öğrenci Çalıştayı, 12-13 Aralık 2017 tarihlerinde, Tuzla Ay Yıldız Sosyal Tesisleri’nde; İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Çalıştay, GMO Başkanı Salih Bostancı’nın açılış konuşmasıyla başladı ve Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Bayrak, TMMOB Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Aşkın, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Dereli’nin konuşmalarıyla devam etti.

Çalıştay’ın ilk oturumunda “İnsan Kaynakları” konusu ele alınarak Gemi Mühendisliği öğrencilerinin mesleki gelişim ve dayanışmalarına katkıda bulunuldu. Oturuma, Sedef Tersanesi İnsan Kaynakları Müdürü Emine Genç Özkan, Türk Loydu Vakfı İnsan Kaynakları Müdürü Ali Hakan Gültekin ve GEMAK İnsan Kaynakları Müdürü Esra Ertekin Gülbay panelist olarak katıldı. Çalıştayın ikinci gününde ise Yat Tasarımı ve Üretimi ile Askeri Gemiler ele alındı.


 

İlginizi çekebilir...

İMEAK DTO'nun Yeni Başkanı Tamer Kıran

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 8 Nisan Pazar günü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılan seçimle yeni Başkanını Seçti....
29 Mayıs 2018 Salı / 12:02

Deniz Ticareti Emisyonları 2050 İtibariyle En Az Yüzde 50 Azaltılacak

Londra'da 170'den fazla ülke, deniz taşımacılığı emisyonlarını 2050 yılına kadar 2008 düzeyine göre yüzde 50 azaltma konusunda ortak karara va...
29 Mayıs 2018 Salı / 11:57

Prüftechnik Türkiye, Hizmetlerini Artırıyor

Almanya'da 1972 yılında kurulan Prüftechnik'in dünya genelinde 18 ülkede şubesi var....
29 Mayıs 2018 Salı / 11:55