E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

GMO, 63. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

GMO, 63. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

31 Ocak 2018 Çarşamba / 11:06 | HABERLER
54. Sayı (Ocak-Şubat 2018)
7 kez okundu

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, dokuzuncusunu düzenlediği Gemi Mühendisliği Haftası’17 etkinliklerinin içerisinde 63. Kuruluş Yıldönümünü 16 Aralık 2017 tarihinde Titanic Businness Otel’de kutladı.

Geceye; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Gemi Mühendisleri Odası üyesi Ahmet Arslan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Gece, GMO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bostancı’nın açılış konuşması ile başladı. Bostancı, konuşmasında sektörün bugününü değerlendirip, geleceğe yönelik atılması gereken adımlar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise Başbakan Binali Yıldırım’ın programındaki yoğunluk nedeniyle geceye katılamadığını belirterek, Yıldırım’ın katılımcılara selamlarını iletti. Arslan, Başbakan Yıldırım’ın denizcilik alanında çok önemli bir örnek olduğunu dile getirerek Türkiye’de denizcilikten gelen bir başbakan, bakanlar, müsteşarlar ve yöneticilerin olduğunu ifade etti.

Ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir konuşma yaparak, “Nitelikli bilgiyi ürüne dönüştürecek bilim adamlarına sahip olunamadan tam bağımsız olunamaz” sözleriyle Türk denizcilik sektörünü bugünlere getirenlere teşekkürlerini sundu.

Açılış konuşmalarının ardından Başbakan Yıldırım’ın meslekte 40. yıl ödülü, gelini İlknur Yıldırım’a verildi. Oda Gecesinde meslekte 50. ve 40. yılını dolduran üyelere de plaket verildi.

GMO 5. Öğrenci Çalıştayı Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

Gemi Mühendisleri Odası’nın gelenek haline getirdiği 5. Öğrenci Çalıştayı, 12-13 Aralık 2017 tarihlerinde, Tuzla Ay Yıldız Sosyal Tesisleri’nde; İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Çalıştay, GMO Başkanı Salih Bostancı’nın açılış konuşmasıyla başladı ve Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Bayrak, TMMOB Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Aşkın, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Dereli’nin konuşmalarıyla devam etti.

Çalıştay’ın ilk oturumunda “İnsan Kaynakları” konusu ele alınarak Gemi Mühendisliği öğrencilerinin mesleki gelişim ve dayanışmalarına katkıda bulunuldu. Oturuma, Sedef Tersanesi İnsan Kaynakları Müdürü Emine Genç Özkan, Türk Loydu Vakfı İnsan Kaynakları Müdürü Ali Hakan Gültekin ve GEMAK İnsan Kaynakları Müdürü Esra Ertekin Gülbay panelist olarak katıldı. Çalıştayın ikinci gününde ise Yat Tasarımı ve Üretimi ile Askeri Gemiler ele alındı.


 


İlginizi çekebilir...

Mega Ro-Ro Gemisi Türk Bayrağı'yla Sefere Çıktı..

Türkiye'nin en büyük Ro-Ro operatörü U.N. Ro-Ro'nun Akdeniz İş Birimi'ne bağlı olduğu Avrupa'nın denizcilik ve lojistik devi DFDS, Akd...
7 Mart 2019 Perşembe / 15:53

İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran'dan 'İstihdam Seferberliği' Kampanyasına Destek

İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran 'Türk Denizcilik Sektörü olarak İstihdam Seferberliğinde elimizi taşın altına koyacağız.'...
6 Mart 2019 Çarşamba / 16:27

2. Nükleer Santraller Fuarı ve 6. Nükleer Santraller Zirvesi

2. Nükleer Santraller Fuarı ve 6. Nükleer Santraller Zirvesi, dünyanın en önemli nükleer oyuncularını İstanbul'da bir araya getirdi...
5 Mart 2019 Salı / 13:11

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.