E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ARMACELL
GİSBİR
STANDART POMPA

GMO'dan Bakan Arslan'a Ziyaret

GMO'dan Bakan Arslan'a Ziyaret

20 Kasım 2017 Pazartesi / 16:08 | HABERLER
53. Sayı (Kasım-Aralık 2017)

Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bostancı, Başkan Yardımcısı İlker Civelek, Genel Sekreteri Can Fidan ve Sayman Üye İlker Şenel, 10 Kasım 2017 tarihinde, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Gemi Mühendisleri Odası’nın 658 sicil numaralı üyesi Ahmet Arslan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, oda çalışmaları, planlanan etkinlikler ve hedefler hakkında bilgi verildi ve Bakan Arslan’a oda çalışmalarına ve denizcilik sektörüne katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

GMO heyeti, daha sonra Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü, Gemi Mühendisleri Odası’nın 501 sicil numaralı üyesi Salim Özpak’ı makamında ziyaret etti. Ardından ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdür Yardımcılığına atanan Gemi Mühendisleri Odası’nın 1169 sicil numaralı üyesi Naci Kaya’ya

tebrik ziyaretinde bulundular. 

GMO Yalova Şubesi Açıldı

Gemi İnşa sektörüne yön veren ve önde gelen kuruluşlarından olan Gemi Mühendisleri Odası, Yalova Şubesinin açılışını 19 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirdi.

Yalova’da çalışan ve ikamet eden üyeler tarafından yoğun katılımla gerçekleşen açılışın ev sahipliğini, GMO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bostancı, GMO Yalova Şube Yönetim Kurulu Başkanı Melike Kul, Başkan Yardımcısı Özgür Subaşı, Sekreter Üye Onur Erdem Pirci, Sayman Üye Murat Can, Yönetim Kurulu Üyeleri Fikri Kiraz, Mehmet Can Güleryüz ve Emre Kızılgül yaptılar.

Açılışa, Yalova Liman Başkanı Yiğit Müstecaplıoğlu, Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odası Başkanı Feramuz Aşkın ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Akpınar, Yalova Ticaret Odası Meclis Başkanı Cemil Becan, Yalova Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yalova Makine Mühendisleri Odası Temsilcisi, Deniz Ticaret Odası İzmit Temsilcisi, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Ar-Ge Uzmanı Gökhan Murat Kaya, Yalova Altınova Tersane girişimcileri A.Ş. Genel Sekreteri Ayhan Kayatürk katıldılar.

GMO, “Bilirkişilik Temel Eğitimi” Verme Yetkisini Aldı

Bilirkişilik Daire Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu genelge gereği, bilirkişilik yapacak kişilerin “Bilirkişilik Temel Eğitimi” alma zorunluluğu bulunuyor. Bu eğitimi verecek kurumların belirlenme süreci devam ederken, Gemi Mühendisleri Odası’nın başvurusu değerlendirildi ve yetki alındı.

“Bilirkişilik Temel Eğitimi”, Gemi Mühendisleri Odası Merkez Binası’nda bulunan eğitim salonunda düzenlenecek. Genelge şartları kapsamında, eğitim 24 saat olup, 18 saati teorik, 6 saati pratik eğitim olarak planlandı.

E-Dergi üzerinde okumak için lütfen tıklayınız...


 


İlginizi çekebilir...

Türk Denizcilik Sektörü Anadolu Sigorta Güvencesinde

Sunduğu denizcilik sigortası ürünleriyle yıllardır ticari yük gemilerinin yanı sıra özel ve ticari amaçlı gezinti tekneleri, tekne inşaat/yenileme pro...
18 Ekim 2018 Perşembe / 15:56

Kastamonu Entegre, Japon Oshima Tersanesi'ne İnşa Ettirdiği Gemiyi Teslim Aldı

Ağaçtan üretilen panel sektörünün dünya çapındaki aktörlerinden Kastamonu Entegre, dünyanın en önemli tersanelerinden Japon Oshima Tersanesi ile yaptı...
18 Ekim 2018 Perşembe / 15:54

Mas Grup Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ürek Oldu

Pompa ve pompa sistemlerinde Türkiye'nin yerli sermayeli en büyük üreticilerinden Mas Grup'ta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardım...
18 Ekim 2018 Perşembe / 15:51