Ürün

Ayvaz Eksenel Metal Kompansatörler


Eksenel kompansatörler, oluşan ısıl genleşmeyi boru ekseni boyunca absorbe eden genleşme parçalarıdır. Borulama sistemi kendi içerisinde muhtelif genleşme bölümlerine ayrılarak sabit noktalar vasıtası ile izole edilirler. Böylece bir genleşme bölgesinde oluşan hareket, bu bölge içerisinde kullanılan eksenel kompansatör vasıtası ile emilir.
Eksenel genleşmeli kompansatörler, standart 30 ve 60 mm genleşmeli olarak imal edilmekle birlikte istenilen diğer farklı genleşme değerleri için de özel üretimler mümkün. Layner malzemesi opsiyonel olarak kullanılmakta olup, akışa düzgünlük vermek ve körük ile akışkan arasındaki bağlantıyı kesmek maksadıyla kullanılmaktadır. Kullanılan akışkan sıcaklık ve basıncına bağlı olarak körük malzemesi, et kalınlığı ve kat sayısı dizayn edilmektedir.
Döner flanşlı, sabit flanşlı ve kaynak boyunlu bağlantı seçeneklerine sahip Ayvaz Eksenel Metal Körüklü Kompansatörlerin dizaynı ve üretimi EJMA standartlarına göre yapılmış. Basınç ve sıcaklık değerleri DIN 2401 standartlarına uygun. Ürünün körükleri ve laynerleri DIN 17440’a uygun olarak paslanmaz çelik; bağlantı parçaları ise paslanmaz çelik ya da karbon çelik olarak üretiliyor. Diğer malzemeler isteğe bağlı olarak üretilebiliyor.
Eksenel metal körüklü kompansatörler standart PN16 basınç sınıfında üretilmekte olup, daha yüksek basınç sınıfları için özel dizaynlar neticesinde imal ediliyor.
Ayvaz metal kompansatörlerde BV ve TL tip onay sertifikası bulunuyor.

Geri
share on twitter share on facebook