Haber

GMO İSG Günleri Başladı


Gemi Mühendisleri Odası, İş Sağlığı ve İş Güvenliği Komisyonu’nun organizasyonu ile GMO İSG Günleri adı altında etkinlikler düzenleniyor.
Tersanelerde çalışan mühendislerin ve İSG uzmanlarının, yöneticilerin bilgi birikimlerini artırmak amacıyla planlanan etkinlikler, her ayın ilk Cumartesi günü dokuz ay süre ile devam edecek.
GMO İSG Günlerinin ilk etkinliği, 4 Mart Cumartesi günü Türk Loydu Vakfı Prof. Dr. Teoman Özalp Konferans Salonunda gerçekleşti.
GMO İSG Günlerinin ilk etkinliğinde, “Tersanelerde patlayıcı ortamlar” ve “Patlayıcı olabilecek ortamlarda çalışma güvenliği” konularında, İSG Uzmanı, Engin Kaya sunum yaptı. Ardından, İSG Uzmanı Burak Bilkolar; kapalı alanlar ve kapalı alanlarda çalışmalar, kapalı ortamın tanımı, kapalı ortamlarda çalışma öncesinde ve işin devamı boyunca yapılması gerekenler, kapalı alanlarda çalışma güvenliğinin sağlanması konularını içeren sunumunu gerçekleştirdi.
Toplantı sonrasında, GMO Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Yılmazcoşar, sunum yapan uzmanlar, Engin Kaya ve Burak Bilkolar’a teşekkürlerini sunarak, GMO anı küpü hediye etti.

Geri
share on twitter share on facebook