Haber

Alfa Laval PureBallast, Onuncu Yıl Dönümünü Kutladı


Alfa Laval PureBallast’ın dünyanın ilk ticari balast suyu arıtma sistemi olarak sunulmasının 10. yıldönümü kutlandı.
2006 yılındaki lansman yapıldığında, balast suyu arıtma gerekliliğinin dünya çapında uygulamaya konulması kaçınılmaz görünüyordu. Bu kilometre taşı, tam on yıl sonra gerçekleştirildi. Bu süre zarfında üçüncü nesli üretilen PureBallast, hem tatlı ve hafif tuzlu sularda hem de deniz suyunda üstün performans gösteriyor. Aynı şekilde, UV iletiminin yüzde 42’ye kadar düştüğü bulanık sularda da tam debi ile çalışan ideal bir sistem.   

Alfa Laval, PureBallast Balast Suyu Arıtma Sistemi için US Coastguard’a Tip Onayı Başvurusu Yaptı
Alfa Laval balast suyu arıtmasında USCG tip onayını almak üzere. Şirket, bu yaz PureBallast’ın tüm testlerini tamamladı. Testler USCG tarafından onaylanan ve Danimarka’daki DHI’da, CMFDA/FDA (boyama) yöntemi kullanılarak gerçekleştirildi.
PureBallast Bölümü Genel Müdürü Anders Lindmark konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “PureBallast’ın bileşenlerinde ya da sistem tasarımında herhangi bir değişiklik yapılmaksızın yüksek performanslı sonuçlar elde edeceğinden emindik. Test sonuçları ortaya çıktı ve PureBallast’ın tüm tuzluluk seviyesindeki sularda ve tam debide güvenilir biyolojik arıtma sağladığı kesin olarak kanıtlandı. Sistem ayrıca USCG ve IMO tarafından gerekli görülen zorlu mekanik ve elektriksel testlerin onay programını geçti.”
Alfa Laval, testler sonrasında CMFDA/FDA test sonuçlarını içeren tip onay başvurusunu USCG’a sundu. Firma, USCG mevzuatında ve yeni onaylanan IMO Balast Suyu Yönetim Konvansiyonu’nda ön görülen balast suyu yönetimi yükümlülüklerinin sağlanmasında küresel olarak müşterilerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Geri
share on twitter share on facebook