Haber

Armwin ile Yalıtım Kalınlığı Hesaplamak Çok Kolay


Armacell tarafından geliştirilen Armwin Yalıtım Kalınlığı Hesap Programı sayesinde ısı kaybı ya da yoğuşmayı önlemek için doğru malzeme kalınlığını hesap etmek artık çok kolay.
Düşük derecelerde yapılan yalıtım uygulamalarında ana görev, yoğuşmanın ve böylece buzlanma, yalıtım altı korozyon gibi büyük ve maliyetli problemlerin engellenmesidir. Doğru malzeme seçimi ve iyi işçiliğin yanı sıra doğru yalıtım kalınlığı seçimi de yoğuşma kontrolü sağlanabilmesi açısından olmazsa olmazdır. Yalıtım kalınlığı hesabında hat sıcaklığının, ortam sıcaklığının, bağıl nemin, yalıtım malzemesi ve yalıtılacak objenin (boru, kanal vs) ısı transferi ve ısıl iletkenlik katsayılarının bilinmesi gereklidir.
Bina donanımları ve endüstriyel tesisatlar için ısıl yalıtımı - Hesaplama kuralları, standardına uygun olarak geliştirilen ArmWin Yalıtım Kalınlığı Hesap Programı her ortamda rahat ve pratik hesap imkanı sunuyor. Armacell teknik hesap programı Armwin’in daha da geliştirilmiş yeni versiyonu, mobil aygıtlar ve akıllı telefonlarda da kullanılabiliyor. Ayrıca ArmWin ile hesaplamalar doğrudan e-posta olarak paylaşabiliyor ve Armacell internet sitesindeki ürün bilgilerine hemen ulaşım sağlanabiliyor.


Geri
share on twitter share on facebook