Editör

Denizcilik Sektörü İstanbul'da Buluştu

İSMAİL CEYHAN
ismailceyhan@b2bmedya.com

IMO tarafından her yıl farklı bir ülkede düzenlenen Dünya Denizcilik Günü Yan Etkinliği, bu yıl Türkiye’de gerçekleştirildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen organizasyona hükümet yetkilileri de üst düzey katılım sağladı. Etkinliğin açılış töreni, Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımıyla yapıldı.

Başbakan Yıldırım törende yaptığı konuşmada, deniz taşımacılığının dünya ekonomisinin belkemiğini oluşturduğunu belirterek deniz taşımacılığına olan talebin önümüzdeki dönemde de artacağını söyledi. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise Türk denizciliğinin son 14 yılda büyük mesafe kat ettiğini belirterek gemi inşa sektöründe artık bir marka haline geldiğimizi ifade etti.

Dünya denizcilerini İstanbul’da bir araya getiren etkinlikle ilgili detayları ilerleyen sayfalarımızda okuyabilirsiniz...

***

Devlet erkanının üst düzey ilgi gösterdiği bir diğer organizasyon ise Sedef Tersanesi’nde düzenlenen Karpowership Enerji Gemileri’nin Gana, Mymar ve Endonezya’ya uğurlanma töreniydi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, tören sonrasında ise Gemi Mühendisleri Odası ve GİSBİR’i ziyaret ederek denizcilik sektörüne olan yakın ilgilerini gösterdi. Bu ilginin sektörün bürokratik sorunlarının aşılmasında etkili olacağını umut ediyoruz…

Gelecek sayıda görüşmek üzere…Geri
share on twitter share on facebook