Haber

GMO, 62. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı


Gemi Mühendisleri Odası bu yıl sekizincisini düzenlediği Gemi Mühendisliği Haftası içerisinde 62. kuruluş yıldönümünü 10 Aralık 2016 tarihinde Crowne Plaza’da kutladı. Geceye, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Gemi Mühendisleri Odası üyesi Ahmet Arslan, T.C. UDHB Müsteşarı ve GMO Üyesi A. Selçuk Sert,  T.C. UDHB Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü ve GMO üyesi Salim Özpak, T.C. UDHB Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü ve GMO üyesi Hızırreis Deniz, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı ve GMO Üyesi Prof.Dr. Abdi Kükner, Piri Reis Üniversitesi Rektörü ve GMO üyesi Prof. Dr. Oral Erdoğan, YTÜ Rektör Yardımcısı ve GMO üyesi Prof. Dr. Mesut Güner, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Bayrak, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Yönetim Kurulu Başkanı Fazıl Uzun’un yanı sıra sektörün ileri gelenleri, GMO üyeleri ve aileleri katıldı.
Oda gecesinde, meslekte 25. 40. 50. ve 60. yıllarını dolduran üyelere, Gemi Mühendisliği Haftası 2016 etkinliklerine sponsor olan firmalara ve 15 Temmuz’da gazi olan GMO üyesi Ahmet Taşkıran’a plaketleri taktim edildi.

GMO, “Ağır Sanayide Kadının Yeri”ni Tartışacak
Gemi Mühendisleri Odası, düzenleyeceği GMO 1. Kadın Çalıştayı ile “ağır sanayide kadının yeri”ni gündeme getirecek. Çalıştay, 11 Şubat 2017 Cumartesi günü, Türk Loydu Vakfı, Prof. Dr. Teoman Özalp Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

4. Öğrenci Çalıştayı Gerçekleştirildi
Gemi Mühendisleri Odası’nın 43. döneminden itibaren gelenek haline getirdiği Öğrenci Çalıştayı’nın 4.’sü 5-6 Aralık 2016 tarihlerinde, Tuzla Ay Yıldız Sosyal Tesisleri’nde,   İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Çalıştayın açılış konuşması TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Uyğur tarafından yapıldı. Gemi Mühendisliği Haftası kapsamında GMO Öğrenci Komisyonu tarafından organize edilen çalıştayda 80 Gemi Mühendisliği bölümü öğrencisi bir araya gelerek sektörün geleceğine ışık tuttu.

Geri
share on twitter share on facebook