Haber

Gemi Sanayicilerine Nükleer İş Fırsatı


Nükleer enerji sektörü, gemi sanayicilerine yeni bir iş alanı sunuyor. İngiltere ve Çin’deki nükleer santral projelerinde ön plana çıkan gemi sanayicilerinin Türkiye’deki 60 milyar dolarlık nükleer enerji yatırımlarından nasıl pay alabileceği, 4. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’nde masaya yatırılacak.
Nükleer santral inşaatında çalışmak için kolayca elde edilemeyen özel sertifikaların gerekli olduğunu belirten Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi Organizasyon Komitesi Başkanı Koray Tuncer, bu lisansları almanın zaman alan pahalı süreçlerden geçmeyi gerektirdiğini ifade etti. Gemi sanayicilerinin bu sertifikalara benzer sertifikalara sahip olduğuna dikkat çeken Tuncer, Türkiye’deki 60 milyar dolarlık nükleer enerji santrali pazarında gemi sanayicilerini önemli fırsatların beklediğini vurguladı. Tuncer, bu fırsatları tartışmak üzere gemi inşa sektörü temsilcilerini 8-9 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleşecek 4. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’ne davet etti.
Nükleer Mühendisler Der-neği’nin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Nükleer Sanayi Derneği’nin desteğiyle Pullman İstanbul Convention Center’da düzenleyeceği 4. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’nde gemi sanayi temsilcileri uluslararası nükleer endüstrisine yön veren firmalarla ticari eşleştirme görüşmeleri yapma fırsatı yakalayacak.

Geri
share on twitter share on facebook