Haber

Türk Gemi İnşa Sanayii, SMM Hamburg'da Görücüye Çıktı


Bu yıl 27.’si düzenlenen dünyanın en büyük gemi inşa teknolojileri fuarı SMM Hamburg, 6-9 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi.
Dünyanın dört bir yanından denizcilik sektörü profesyonellerinin buluştuğu SMM Hamburg, Almanya’nın Hamburg kentinde Hamburg Messe Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi. Fuar, 2 bin 200’den fazla katılımcıyı yaklaşık 50 bin ziyaretçiyle buluşturdu. 93 bin metrekare alanda gerçekleştirilen fuara 19’u Türkiye Ekonomi Bakanlığının “Milli Katılım” çatısı altında olmak üzere, çok sayıda Türk şirketi katıldı. Üç günlük fuarın ilk gününde Hamburg Başkonsolosu Fatih Ak, beraberinde Ticaret Ataşesi Tülay Uyanık ile birlikte fuardaki Türk şirketlerin stantlarını gezerek yetkililerden bilgi aldılar.
Gemi inşa teknoloji ve teknikleri, tersane endüstrisi, gemi ekipmanları, dişli, sürücü ve mekanik teknolojileri, elektrik mühendisliği, elektronik, okyanus mühendisliği, liman işletmeleri ve ekipmanları, port teknolojileri, yük transfer sistemleri, nakliye şirketleri, danışmanlık hizmetleri, offshore teknolojisi, çevre mühendisliği malzeme ve ürünlerinin sergilendiği fuarda deniz ekipmanları üreticileri, servis sağlayıcılar ve gemi inşa profesyonelleri sektöre yönelik tüm yenilikleri ve teknolojileri yakından izleme fırsatı buldu.

Geri
share on twitter share on facebook