Türk Loydu, Class NK ile İşbirliği Olanaklarını Görüştü

Türk Loydu Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu ve Türk Loydu Vakfı İktisadi İşletmesi Genel Müdürü Mehmet Çağlarca'nın da dahil olduğu Türk Loydu heyeti, dünyanın en büyük ikinci klas kuruluşu olan Japon "Class NK" yöneticileri ile kuruluşun Tokyo'da bulunan merkezinde bir araya geldi.

İki kuruluş arasında muhtemel işbirliği olanaklarının görüşüldüğü toplantı sırasında, Class NK’in IACS üyeliğine dair tecrübeleri ile Türk Loydu’nun IACS üyeliği sürecinde geldiği nokta değerlendirildi. Toplantı sırasında iki kuruluş arasında işbirliğinin genişletilmesine yönelik kararlar alındı.

Türk Loydu’ndan Yeni Eğitimler
Türk Loydu, çok tehlikeli işlerde çalışanların güvenliğinin sağlanması ve sanayide nitelikli yüksek performanslı iş gücü beklentilerini karşılamak amacıyla; “İskele Kurulumu Sökümü Teorik Eğitimi”  ve “Kaynakçılara Yönelik Teorik Eğitimi” programlarını başlatıyor.
Çalışanların yoğun iş yükleri dikkate alınarak tekrarlı olarak sunulacak eğitimlerin içerikleri  “www.turkloydu.org”  web adresinde yer alıyor. Düzenlenen eğitimlerle, Türkiye’deki özellikle inşaat ve ağır sanayide meydana gelen trajik iş kazalarını bir ölçüde azaltılması ve yıllardır süregelen sektörün ihtiyaçlarının karşılanarak iş verimliliğinin artırılması hedefleniyor.

UDHB Heyeti Türk Loydu’nu Ziyaret Etti
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Hızır Reis Deniz ve Ulaştırma Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli’den oluşan heyet görüşmelerde bulunmak üzere Türk Loydu Merkez Ofisini ziyaret ettiler.
Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmelere Türk Loydu Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Tunçelli,  Türk Loydu Vakfı İktisadi İşletmesi Genel Müdürü Mehmet Çağlarca ve İş Geliştirme Bölümü Müdürü Mehtap Özdemir eşlik ettiler.
Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu,  görüşmeler sırasında Türk Loydu’nun yürütülmekte olan faaliyetleri ve stratejik projeleri hakkında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerini bilgilendirdi ve idarenin Türk Loydu’na verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Türk Loydu, Kıyı Tesisleri ve Limanlara Yönelik Seminer Düzenledi
Türk Loydu “Tehlikeli Maddelerin Denizyoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik ve Kıyı Tesislerine İşletme İzni Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki konuların önemi ve Bakanlık tarafından yapılan denetimler dikkate alınarak; kıyı tesislerinin ilgili yönetmeliklere uygunluğunun sağlanabilmesi için önemli konu başlıklarının ve yapılması gereken uygulamaların anlatıldığı bir seminer düzenledi. Seminere kıyı tesisi ve limanlardan yoğun katılım oldu.
Türk Loydu Teoman Özalp Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminerde,  anılan yönetmeliklerle birlikte ön plana çıkan; kıyı tesisleri için elleçlenen yüklere özgü olarak uyulması gereken kurallar, oluşturulması gereken prosedürler ve eğitim alınması gereken konular genel olarak ele alındı. Seminer sonunda “soru ve cevap” kısmında ise katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

31 Mayıs 2016

Geri