GMO'nun Yeni Başkanı: Nuri Uygur

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası (GMO)'nın 45. Olağan Genel Kurulu, 26 Mart 2016 Cumartesi günü Piri Reis Üniversitesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı ve 27 Mart 2016 Pazar günü yapılan seçimlerle sona erdi.

Piri Reis Üniversitesi Rektörü Oral Erdoğan’ın, oy birliği ile Divan Başkanı olarak seçilmesiyle başlayan Genel Kurul Toplantısı’na T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Hızırreis Deniz, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Dursun Alkan, TMMOB Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odası’nı temsilen Feramuz Aşkın, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cem Melikoğlu, GİSBİR Genel Sekreteri Kemalettin Gür, GİSBİR Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Özokutucu, KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır, Gemi İnşaa Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bilgehan Bayramoğlu ve GMO üyeleri katıldı.

Genel Kurul sonrası GMO’dan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Geride bıraktığımız 45. Olağan Genel Kurulumuzda kaybeden taraf olmamıştır, bilakis Gemi Mühendisleri Odasının demokrasi zaferi ile sonuçlanmış ve Odamızı daha ileriye taşıyacağına emin olduğumuz bayrak yarışının gereği yerine gelmiştir. ‘Üyelerimiz önceliğimizdir’ diyerek bundan sonraki süreçte mesleğimize ne kazandırabiliriz, üyelerimizin problemleri ile daha fazla nasıl ilgilenebiliriz, mesleğimizi ve odamızı uluslararası seviyelerde nasıl daha iyi temsil edebiliriz arayışları içerisinde olacağız. Burada büyük iş her ne kadar yönetim kuruluna düşse de siz değerli üyelerimizin katkıları olmadan çok fazla ilerlemenin mümkün olmayacağı aşikârdır. Bu nedenle birlik ve beraberlik içerisinde bütün üyelerimizi çalışmalarımızda katılımcı olmaya ve birlikte bi’şey yapmaya davet ediyoruz.”

45. Olağan Genel Kurul ve Seçimler sonucunda göreve gelen yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısında görev dağılımını şu şekilde yaptı:
Başkan: Nuri Uygur
Başkan Yardımcısı: İlker Civelek
Genel Sekreter: Salih Bostancı
Sayman: İlker Şenel
Üyeler: Pelin Yılmazcoşar, Sinem Dedetaş, Kaan Ünlügençoğlu.

31 Mayıs 2016

Geri