MTU Türkiye, 25. Kuruluş Yılını Kutladı

MTU Türkiye, Türkiye'deki 25. yılını, 7 Ekim Çarşamba günü Adile Sultan Sarayı'nda düzenlediği bir gala gecesiyle kutladı.


MTU Türkiye Genel Müdürü Ekrem Kuraloğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen geceye, MTU Türkiye üst düzey yöneticileri, çalışanları ve birçok farklı sektörden müşterilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Gece, Rolls Royce Power Systems AG CFO’su Marcus Wassenberg ve MTU Türkiye Genel Müdürü Ekrem Kuraloğlu’nun yaptığı açılış konuşmalarıyla başladı. Rolls Royce Power Systems AG CFO’su Marcus Wassenberg, MTU Türkiye’nin 25. yıl gala gecesine katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Bizim için Türkiye çok önemli. Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz. Daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızdan ricamız, bu çalışma aşkınızı kaybetmeyin. Çünkü çok güzel başarı hikayeleri yazdınız ve yazmaya devam ediyorsunuz. 25. yıl gümüş yıldır; umarım altın yılımızda da yine beraber oluruz” dedi.

MTU Türkiye Genel Müdürü Ekrem Kuraloğlu ise, MTU’nun bir dünya devi olduğunu ve teknolojisiyle hayatı kolaylaştırdığını vurguladığı konuşmasında, “Bu olağanüstü gücün bir parçası olmak büyük mutluluk. Bu gece hep birlikte gümüş yılımızı kutluyoruz. Geçen yıllar içinde birçok başarı hikayesine imza attık. Savunma sanayi ve deniz motorlarındaki başarımızla yetinmeyip enerji segmentinde de kısa sürede büyük başarı sağladık. 25 yıl önce bir ofis ve birkaç çalışanla başlayan çalışmalarımız, bugünkü konumuna ulaştı. Rolls Royce şemsiyesi altında da gücümüze güç kattık” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, MTU Türkiye’nin 25 yıllık hikayesini sembolize eden bir dans gösterisinin sunulduğu gecede, MTU Türkiye’nin 25 yıl önce ilk fatura kestiği müşterisi olan Yonca Onuk Tersanesi’ne de bir plaket verildi. Yonca Onuk Tersanesi adına plaketi alan Ekber Onuk, yaptıkları deniz araçlarında 25 yıldır MTU ürünlerini kullandıklarını ve bundan sonra da kullanmaya devam edeceklerini belirtti.

26 Kasım 2015

Geri