GESAD; Avrupa'nın Denizcilik Devlerini Ağırladı

Avrupa Gemi İnşa ve Deniz Teçhizatçıları Sea Europe Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı, GESAD'ın organizasyonuyla İstanbul'da yapıldı.

Avrupalı sektör temsilcileri etkinlik kapsamında Tuzla ve Altınova’da tersane ziyaretleri de gerçekleştirdi. İlk olarak Tuzla’daki Sedef Tersanesi’ni ziyaret eden Avrupalı denizcilik devleri Sedef Tersanesi yetkililerinden bilgi aldılar. Tersane gezisi sırasında Turkon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Orkun Kalkavan tarafından Sedef Tersanesi ile ilgili kısa bir sunum yapıldı.
Sea Europe üyelerinin ikinci durağı ise Özata Tersanesi oldu. Gemi Sanayicileri Derneği (GESAD) Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Özata Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Ataseven tarafından karşılanan temsilcilere, Özata Tersanesi Genel Koordinatörü  Serkan Çalbaş tarafından  Özata Tersanesi ile ilgili kısa bir sunum yapıldı. Sunumların ve konuşmaların ardından Özata Tersanesi’ni gezen sektör yetkilileri gezi esnasında özellikle karbon kompozit feribotun inşa sürecinin her adımını ilgiyle takip ettiler.

Kjeld Dittmann Sea Europe’un Yeni Başkanı Olarak Atandı
GESAD ev sahipliğinde 26 Haziran’da gerçekleştirilen Sea Europe Genel Kurul toplantısında, Lyngsø Marine A/S Genel Müdürü Kjeld Dittmann’ın Sea Europe’un yeni başkanı olarak atandığı duyuruldu.

15 Temmuz 2015

Geri