Dikkan, 52 Ülkeye Vana Satıyor

Temelleri 1978 yılında atılan ve endüstriyel, gemi vanalarının yanı sıra; özel tasarım vanalar üreten Dikkan A.Ş., Ar-Ge ve kalite odaklı çalışmalarıyla yurtiçi ve yurtdışı pazardaki büyümesini sürdürüyor.

İzmir Kemalpaşa’da 90 bin metrekare açık, 35 bin metrekare kapalı alandaki entegre tesislerinde yaklaşık 450 kişiyi istihdam eden Dikkan A.Ş., inşaat, makine, otomotiv, tarım ve sulama sektörlerine de çözüm ortaklığı sunuyor. 


DIN, ANSI, JIS, VG gibi uluslararası kalite standartlarında üretim yapan Dikkan A.Ş., vana üretimi için gerekli olan pik, sfero, çelik, paslanmaz çelik, bronz, kalaylı bronz, alüminyum bronz ve diğer bakır alaşımlı dökümleri, indüksiyon ocaklarıyla bünyesindeki dökümhanelerde üretiyor. 
İhracata 90’lı yıllarda başladıklarını ifade eden Dikkan A.Ş. Pazarlama Sorumlusu Başak Tırnaklı, bugün üretimlerinin yaklaşık yüzde 95’ini ihraç ettiklerini ve toplamda 52 ülkeye satış gerçekleştirdiklerini söyledi. 
2013 yılında yaklaşık 150 bin adet yüksek kalite endüstriyel ve gemi vanası üretimi gerçekleştirdiklerini belirten Başak Tırnaklı şu bilgileri verdi: “Modelhane, dökümhane, talaşlı üretim, montaj, boyahane ve test birimlerinin aynı tesiste bulunması ve analizlerin tamamının kendi kadromuz ile yine aynı tesislerde bulunan laboratuvarlarımızda karşılanıyor olması müşterilerimize kapsamlı hizmet sunabilmemizin temelini oluşturuyor. Lloyd Register tarafından onaylanmış ISO 9001:2008 Sistem Belgesi’ne sahip olan Dikkan A.Ş.; TL, LR, DNV GL, BV, NK, GOST, RINA ve TUV bağımsız denetim ve gözetim kuruluşlarından çeşitli sistem sertifikaları, döküm onayları ve ürün sertifikasyonlarına da sahip.”

Geri