Wartsila Sevk Ekipmanları, İki Yeni Balıkçı Gemisi için Seçildi

Dizaynı ve inşası Danimarkalı Kasrtensen Tersanesi'nde yapılan iki yeni 78 metrelik purser trawler tipi balıkçı gemisi Wartsila'nın ana sevk ve kontrol ekipmanlarıyla donatılacak.

İskoçyalı balıkçı firması Lunar Fishing ile anlaşması yapılan gemiler Kuzey Denizi’nde çalıştırılacak. Wartsila’nın yeni Protouch Sevk Kontrol Sistemini içeren ekipmanlar, ilk gemi için 2015 sonuna kadar diğer gemi içinse 2016 yazında teslim edilecek.
Gemilerde kullanılacak olan Wartsila 32 makinenin mükemmel yakıt verimli her silindir başına 580 kW çıkış gücü kanıtlanmış kombinasyonu, firmanın yeni 2 kademeli şanzıman çözümüyle işletme maliyetlerinde kazanç ve yüksek genel sevk verimi sunuyor. Wartsila’nın son teknoloji Sevk Kontrol Sistemi, işletme kolaylığı ve diğer sistemlerle kolay entegre olabilmeyi sağlıyor. Dokunmatik ekrana sahip kontrol sistemi, 2013 Red Dot tasarım ödülünün de sahibi.


Özellikle çoklu işletme moduna ya da düşürülmüş transit hıza sahip balıkçı tekneleri ve diğer deniz araçları için geliştirilen Wartsila 2-speed şanzıman, hem ekonomik hem de çevreci. Sistem optimum ve sabit motor devrinde düşük pervane hızını kolaylaştıran iki dişli oran ayarı içeriyor. Bu da her daim yüksek pervane verimini sağlarken aynı zamanda PTO için elektrik gücünü hem trol dökerken hem de transit modda  kesintisiz sürdürmesine olanak sağlıyor. Dahası, operasyon sırasındaki düşük pervane devirlerinde hidro-akustik ses azaltılmış. Bu da geminin balıkçılık kabiliyetini geliştiriyor.

Geri