GMO'dan Gemi Mühendisliği Haftası Etkinlikleri

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası'nın düzenlediği, "60. Yılında Gemi Mühendisleri Odası ve Türkiye Gemi İnşa Sanayi Sempozyumu", 12 Aralık 2014 tarihinde Kartal'daki Titanic Bussiness Otel'de gerçekleştirilecek.

“Gemi Mühendisliği Haftası” etkinlikleri kapsamında organize edilecek olan sempozyumda; “Gemi Mühendisliği ve GMO Tarihi”, “Türkiye Gemi İnşa Sanayi”, “Türkiye Savunma Sanayi” ve “Gemi ve Yat Tasarımında Türk Tasarımcılar” başlıklı oturumlarla gemi mühendisliği ve Türk gemi inşa sanayii konuşulacak. 

Ulusal Gemi İnşa Sanayi Stratejisi Çalıştayı 2. Toplantısı, 11 Aralık’ta
TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’nın Gemi Mühendisliği Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştireceği bir diğer organizasyon olan “Ulusal Gemi İnşa Sanayi Stratejisi Çalıştayı 2. Toplantısı”, 11 Aralık’ta yapılacak. Birinci toplantısı 4 Temmuz 2014’te yapılan çalıştay, yine Türk Loydu Vakfı Prof. Dr. Teoman Özalp Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.
GMO’nun Gemi Mühendisliği Haftası kapsamındaki son etkinliği olan Oda Gecesi ise 13 Aralık 2014 Cumartesi günü Titanic Business Kartal Hotel’de yapılacak.

GMO Yönetim Kurulu Validebağ’daydı
Gemi Mühendisleri Odası, Validebağ Korusu yanındaki alanda yapılan inşaata karşı çıkan mahalleliye destek vermek ve polisin sivil vatandaşlara uyguladığı şiddeti protesto etmek için 13 Kasım Perşembe günü yaptığı Yönetim Kurulu toplantısını Validebağ’da gerçekleştirdi.
GMO Genel Sekreteri Burak Acar yaptığı açıklamada, “Gemi mühendisliğinin ilk inşaa malzemesi ağaçtır. Ahşap tekneler yaparak, gemi mühendisleri ilk teknelerini oluşturdu. Dolayısıyla ağaç bizler için önemli bir unsurdur. Biz yıllardır, bin yıllardır ağaç fidelerinden gemiler yaptık. Bu açıdan baktığımızda, gemi mühendisleri ağaca çok önem veren bir kitledir. Ağaç bizim için önemlidir. O yüzden buradayız” dedi.

Geri