Murat Kıran'dan 62. Hükümet Programı Değerlendirmesi

Türkiye Cumhuriyeti 62. Dönem Hükümet Programı, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 1 Eylül 2014 tarihinde kamuoyuyla paylaşıldı.

Hükümet Programı’nda, denizcilik sektörü ve gemi inşa sanayiinin yapmış olduğu büyük atılımların ve başarıyla gerçekleştirilen projelerin altı çizilerek, verilen desteklerle tersane sayısının 37’den 72’ye ulaştığı, daha önce gemi inşa sanayiinde dünya sıralamasında 23. olan Türkiye’nin bugün dünya gemi inşasında beşinci; yat inşasında da üçüncü olduğu vurgulandı.

GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran

Konuyla ilgili bir açıklama yapan GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, şunları söyledi: “62. Dönem Hükümet Programı’nda, tersanelerimizde daha yüksek katma değerli, nitelikli ve özel tip gemilerin üretimi ile gezi teknesi ve yat üretiminde modern üretim tesislerinin kurulmasının özendirileceği ve gemi sanayinde yerli katkı oranını yükseltmek için üretim odaklı gemi yan sanayi ürünlerinin destekleneceği açıklanmış, bu vesileyle Türk denizciliğinin ve özelinde gemi inşa sanayimizin 2023 yılı hedeflerine ulaşacağına olan inancımız bir kat daha artmıştır. Hükümet Programında yer alan Denizcilik ve Gemi İnşa Sektörü ile ilgili hedeflerin amacına ulaşması için GİSBİR olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazır olduğumuzu belirtir, Hükümet Programının sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.”

Geri