Türk P&I Sigorta'nın Açılışı Deniz Müzesi'nde Kutlandı

Türk deniz sigortacılığı sektörüne yepyeni bir boyut kazandıran Türk P&I Sigorta A.Ş. açılış resepsiyonu, denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinin katılımıyla 26 Mayıs 2014 tarihinde Beşiktaş Deniz Müzesi'nde gerçekleştirildi.

Türk P&I Sigorta A.Ş.’nin isim babası olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım’ın himayesinde gerçekleşen açılış resepsiyonuna; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığını temsilen devlet protokolü ve bürokratlar, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile denizcilik sektörünün ileri gelen şirket temsilcileri ve sivil toplum örgütleri katıldı. 


Binali Yıldırım, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Türk P&I’ın kuruluşunun, Türk denizciliği için önemli bir adım olduğunu söyleyerek uzun yıllardır kurulması beklenen bir kuruluşun sonunda faaliyetlerine başladığını görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Geçmişte bu alandaki eksiklikten dolayı büyük mağduriyetler yaşandığını belirten Yıldırım, geliştirilen kamu-özel sektör modelinin çok başarılı olduğunun altını çizdi.    

Resepsiyonda, Türk P&I Sigorta A.Ş.’ye ilk poliçelerini yaptıran kamu kurumlarına ve özel şirketlere günün anısına ödül ve plaketleri takdim edildi.

Geri