Silent Line

Ses ve titreşim mühendisliği uzmanı Silent Line, konusunda garantili çözümler sunan dünya çapında bir firma...


Haziran 2014 / Sayı: 33


Silent Line’ın kurucusu Sjaak Van Cappellen, dünyaca ünlü Van Cappellen’lerin ikinci kuşak temsilcisi. Ses ve titreşim mühendisliği ile ilgili kariyerine 1980 yılında başlayan Sjaak Van Capellen, megayat projelerindeki başarılarının yanı sıra; Ferus Smit, Bijlsma, Padje en van Diepen, Wagenborg, Giessen de Noord gibi Hollanda yapımı ticari gemi projelerinde de yer almış.

Silent Line, müşterilerine projeleri için inovatif ses ve titreşim çözümleri sunuyor. Ses ve titreşim mühendisliği konusunda Türkiye’deki bilgi noksanlığını titizlikle inceleyen firma; düzenlediği seminerler ve müşterileriyle yaptığı baş başa görüşmeler neticesinde, müşterilerinin projelerinde var olan veya yeni projelerinde oluşabilecek ses ve titreşim problemlerinin çözümü konusunda yardımcı oluyor. Kullanılacak malzeme seçimleri konusunda da bilgi veren firma, istenilen ses ve titreşim seviyelerinin en optimum biçimde yakalanması konusunda müşterilerine çözüm ortağı oluyor.


Türkiye’de Silent Line
Silent Line Türkiye’deki mühendislik operasyonlarını 2001 yılından bu yana Nautique Products distribütörlüğünde yönetiyor. Firma Türkiye’de, mühendislik hizmetleri, ürün tedariki, danışmanlık hizmetleri, ses ve titreşim ölçümleri, süpervizörlük ve eğitim hizmetleri gibi hizmetler sunuyor.
Türkiye’de ticari gemi sektöründeki gelişmelerle birlikte ses ve titreşim konusu da önemini iyice artırıyor. Silent Line, bu önemin bilinciyle müşterilerine mühendislik olarak donanımlı kadrosuyla tüm projelerinde hizmet vermeyi hedefliyor. Silent Line; RINA, LLYODS, GL, Bureau Veritas, DNV, ABS ve diğer klas kuruluşları ile koordineli biçimde çalışmalarını yürütüyor.


Geri