Prüftechnik Türkiye ile Mobius Güçlerini Birleştirdi!

Makine titreşimi ölçümü ve analizi konusunda faaliyet gösteren teknik personele yetkinlik kazandıran uluslararası ISO CAT sertifikalı titreşim eğitimleri artık Türkiye'de.

Bir süredir Mobius ile görüşmelerini sürdüren Prüftechnik Türkiye Ofisi, 2014 yılı itibariyle Avustralyalı Mobius Enstitüsü’nün Türkiye’deki eğitim partneri oldu. Mobius Enstitüsü, sertifikalı Titreşim Analisti kursları ile gerek üç boyutlu gerekse simülasyonlu eğitim materyalleri kullanarak kursiyerlerine anlama kolaylığı sağlayan yapısı ile tanınıyor. Bugüne kadar 13 bin kişiye sertifikalı eğitim imkanı sağlamış olan Mobius Enstitüsü 50 ülkede bulunan eğitim partnerleri aracılığı ve toplam 18 farklı dilde eğitim materyali ile titreşim analizi konusunda deneyim kazanmak isteyen mühendis ve teknikerlere destek oluyor. Türkiye’de de konuyla ilgili bilincin artmasıyla titreşim analizi konusunda her geçen gün daha fazla teknik personel uzmanlaşma ihtiyacı duyuyor. 
Bugüne kadar bu eğitimler için yurtdışına gitmek zorunda kalan mühendis ve teknikerler, artık Prüftechnik Türkiye Ofisi desteği ile yurtiçinde Titreşim Analisti eğitimlerini ve sertifikalarını alabilecekler. Proaktif Bakım tekniğinin en önemli ayağı olan titreşim analizi konusunda yeterli kalifiye eleman olmaması nedeniyle uygulanamayan bazı arıza önleyici projelerin, bu vesileyle daha yaygın uygulanılabilecek olmasından dolayı yatırımcılar bakım maliyetlerini en aza indirebilecekler. 
Bu yıl içerisinde takvime alınan ISO CAT eğitimleri şöyle:

ISO CAT I
Gerekli iş deneyimi: 6 ay
Eğitim tarihi: 16-19 Haziran 2014
Sınav tarihi: 19 Haziran 2014

ISO CAT II
Gerekli iş deneyimi: 18 ay
Eğitim tarihi: 9-13 Haziran 2014
Sınav tarihi: 13 Haziran 2014

Bilgi için: can.corakci@pruftechnik.com 

Geri