GİSBİR ve OISA Arasında Mutabakat Anlaşması
 
GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran ve Muhasip Üye Orkun Özek, GİSBİR’i temsilen imza törenine katıldı. GİSBİR ile OISA arasındaki ilişkileri güçlendirmek, denizcilik, gemi inşa, tamir, bakım ve onarım faaliyetlerini artırmak gibi konuları kapsayan Mutabakat Anlaşması, GİSBİR’i temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran ve OISA’yı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Mohammad Shawky Younis tarafından imzalandı.

Kazakistan Savunma Bakanı’ndan GİSBİR’e Ziyaret
Kazakistan Cumhuriyeti Savunma Bakanı Adilbek Jaxybekov, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Savunma Bakanı Yardımcısı Tümg. Bagdat Maikeyev ve beraberindeki 20 kişilik heyet, 26 Eylül 2013 tarihinde Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Genel Merkezini ziyaret etti. 

GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ağırladığı Kazakistan Heyeti için GİSBİR Genel Sekreteri Süheyl Demirtaş tarafından Türk gemi inşa sanayi, GİSBİR, gemi ve yat inşa rakamları ve verileri, gemi inşa sanayinin küresel durumu, Türk tersanelerinin gerçekleştirdiği projeler gibi konularda ayrıntılı bir sunum gerçekleştirildi.
GİSBİR’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen öğle yemeğinde kısa bir konuşma yapan GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, Türk gemi inşa sanayinin gücü, tamamlanan projeler ve offshore sektörünün Türk gemi inşa sanayinin geleceği bakımından taşıdığı önemden söz etti.