J.P Sauer & Sohn’ın Yeni Bakım Sistemi Easy Care


J.P Sauer & Sohn’ın yeni bakım sistemi, ünite üzerinde bulunan pahalı aksesuarlara dokunmadan, basit ve ucuz parçalarlarla kompresörlerin bakımlarının yapılmasına imkan sağlıyor.

Artı Denizcilik ve Alman J.P. Sauer & Sohn firmalarının ortaklaşa düzenlediği “Modern Gemilerde Hava Kompresörleri” konulu seminer, İstanbul Swissotel’de gerçekleştirildi. Türkiye’nin önde gelen armatör firma temsilcilerinin katıldığı seminerde,  J.P. Sauer&Sohn Türkiye Sorumlusu Wolfgang Bichel ve Artı Denizcilik Teknik Müdürü Cüneyt Sılay, gemilerde kullanılan hava kompresörlerindeki yeni teknolojilere ilişkin bilgi verdi.  Seminerde gemi sahiplerine finansal ve teknik açıdan birçok avantaj sağlayan yeni bakım konsepti Easy Care (Kolay Bakım) sistemine ilişkin de detaylı bilgi aktarıldı. Bir konteynerda Sauer’in 3 kademeli hava soğutmalı hava kompresörü de çalışır vaziyette tanıtıldı.

Easy Care Yeni Bakım Konsepti
Easy Care, pistonlu tip hava kompresörlerinde 126 yıllık Alman teknolojisine sahip Sauer&Sohn GmbH tarafından geliştirildi.
J.P Sauer&Sohn’ın yeni bakım sistemi, krankşaft, piston, silindir kaveri, kuler gibi ünite üzerinde bulunan 11 adet pahalı aksesuarı ve gasket, O-ring, filtre ve ventil gibi basit ve ucuz parçaları, belirtilen bakım periyotlarında değiştirme esasına dayanıyor.
Eski bakım sisteminde her bin saatlik periyotlarda yapılan 8 bin saatlik bakım ihtiyacı, Easy Care ile yine biner saatlik olmak üzere ve en fazla 4 bin saatlik bakım periyotlarına dönüştürülerek bakım gereksinimini ortadan kaldırıyor.

Easy Care bakım sistemin avantajları
  1. Tüm bakım kalemleri 3 parça (numaralı) üstünde tanımlanmış.
  2. Easy Care altında tanımlanmış olan bu malzemeleri, tek parça numarası ile edinmek, ayrı ayrı satın almaya göre yüzde 20 fiyat avantajı sağlıyor.
  3. Fabrikanın önermiş olduğu bakım, zamanında yapılarak kompresörün ömrü 50.000 saate kadar uzuyor.
  4. Stokta sadece bakım için gerekli olan malzemeler tutuluyor.
  5. Fabrikanın vermiş olduğu garantinin kaybolması önleniyor.
  6. Firma gasket, O-ring gibi raf ömrü olan malzemeleri 2 seneden fazla stoğunda tutmuyor. Böylelikle raf ömrü geçmiş malzeme kullanımı ortadan kaldırılıyor.
  7. Kompresörün çalışma saatine göre bakım zamanı takip edilebiliyor.
  8. Satın alma departmanının maliyet takibi yapması kolaylaşıyor.
  9. Satın alınan malzeme, Sauer&Sohn firmasının sertifikası ile birlikte temin ediliyor.
  10. Orijinal ve iyi korunmuş paketle malzemeyi edinmek mümkün oluyor.

Geri