Mubariz İbrahimov Suda

Palmali Denizcilik Grubu’nun Beşiktaş Tersanesi’ne sipariş ettiği 10 petrol tankerinden ilki olan 7 bin dwt’luk gemiye, Azerbaycan Milli Kahramanı Mubariz İbrahimov’un adı verildi.

Yalova’daki Beşiktaş Tersanesi’nde düzenlenen tankerin suya indirilme törenine, Beşiktaş Denizcilik Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Kalkavan, Palmali Denizcilik Grubu Başkanı Mubariz Mansimov, Azerbaycan’ın İstanbul Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu ve Azeri Şehit Mubariz İbrahimov’un ailesi ve tersane çalışanları katıldı. Azerbaycan Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu, törende yaptığı konuşmada Azeri şehidinin adının bir gemiye verilmesinden dolayı büyük gurur duyduğunu, bu olayın iki ülke arasındaki kardeşliği bir kez daha gösterdiğini vurguladı. Mubariz İbrahimov’un annesi Şamama ile babası Ağakerim İbrahimov, geminin kurdelesini alkışlar arasında keserek, denize indirdi.
16 milyon dolara mal olan yaklaşık 4 ayda bitirilen Mubariz İbrahimov petrol tankeri,  139 metre boyunda 16 metre eninde. Beşiktaş Tersanesi’nde Palmali Denizcilik Grubu’na yapılan diğer petrol tankerinin inşası ise devam ediyor.

Geri